Окупанти в Криму залишили за ґратами журналіста Єсипенка

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 15:50
Владислав Єсипенко. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
01 Травня 2021, 15:50

Київський районний «суд» в тимчасово окупованому Сімферополі  розглядав запобіжний захід співробітнику «Радіо Свобода» Владиславу Єсипенко. Про це «Кримській солідарності» розповіли адвокати Еміль Курбедінов та Олексій Ладін.

Сторона захисту вимагала випустити Єсипенка із скляного боксу у залі «суду», щоб він міг вільно спілкуватися з адвокатами. Підзахисний же наполягав на застосуванні до нього IV Женевської Конвенції.

Окупаційний «прокурор» заявляв, що начебто слід залишити Єсипенка за ґратами, тому що «необхідно отримати результати судово-біологічної експертизи». Адвокати ж зазначають, що зразки ДНК були взяті спецслужбами незаконно під час тортур електрикою, а вибуховий пристрій підкинули під час обшуку.

 У адвокатів немає підстав сумніватися в адекватності Єсипенко та його невинності.

«Прокурор» формально заявив про продовження запобіжного заходу. Просто переписали статтю кримінального кодексу. Потім так само формально «суддя» це клопотання задовольнив, — розповів Ладін.

Таким чином окупанти залишили у СІЗО журналіста до 11 липня 2021 року.

Сам Єсипенко розповів адвокатам, що відчуває себе добре «наскільки можна добре себе почувати в тортур умовах». Він передає привіт небайдужим людям, колегам, журналістам.

Нагадаємо, силовики ФСБ затримали в тимчасово окупованому Росією Криму жителя Кривого Рогу Владислава Єсипенка. Вони стверджують, що нібито Єсипенко зізнався у зборі інформації «про місця масового перебування людей і життєзабезпечення», що знімав фото і відео для Служби зовнішньої розвідки України, а «завдання йому на це видав полковник з прізвищем Кравчук».

Сполучені Штати Америки публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи» Єсипенка. Відповідну заяву опублікувало американське посольство у Києві.

Як повідомляли «Кримські новини», Володимир Єсипенко особисто на засіданні «суду» в Сімферополі 6 квітня розповів про тортури з боку російських спецслужб. Це перше засідання, на яке допустили незалежних адвокатів. На факт тортур відреагували в ОБСЄ.