Окупанти в Криму залишили Яцкіна за ґратами і відібрали його особисті речі

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 17:10
Іван Яцкін
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 17:10

В тимчасово окупованому Росією Криму «Верховний суд» продовжив термін тримання під вартою політв'язня Івана Яцкіна. Про це сьогодні, 13 квітня, повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов.

Під час засідання «суду» у закритому режимі, адвокату вдалося поспілкуватися з політв’язнем. Яцкін розповів, що з СІЗО «Лефортово» його етапували літаком до Криму ще 9 квітня.  

У СІЗО Сімферополя його помістили в «карантинну» камеру в підвалі. Умови жахливі: вогкість, на стелі цвіль, кусають клопи, а з відхожого місця (перепрошую за такі подробиці) ночами вилазять щури, — написав Полозов.

Під час етапування в українця окупанти відібрали деякі продукти харчування, медикаменти, куртку і порізали підошву нових кросівок. Співробітник СІЗО пояснив це тим, що «ну ти ж шпигун, ось і шукаємо шпигунський жучок».

Сам Полозов обурюється, що у окупантів нібито мають бути однакові правила внутрішнього розпорядку, але в «Лефортово» куртку не забирали, а в окупованому Криму вона «не підпадає під перелік дозволених речей» через її забарвлення.

Через рішення окупаційного «суду» Яцкіну доведеться пробути в СІЗО ще два з половиною місяці, а саме до 1 липня 2021 року.

«Сам Іван Яцкін, незважаючи на усі ці труднощі, намагається стійко перемагати біль в ногах. Переказує вітання всім, хто його пам'ятає і допомагає. А також обіймає своїх близьких», — додав адвокат.

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова проінформувала про факт катування Івана Яцкіна у московському СІЗО «Лефотово» міжнародні правозахисні організації.

Як повідомляли «Кримські новини», громадянин України і житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиночній камері СІЗО «Лефортово».

У січні 2021 року Яцкіна у СІЗО відвідав адвокат Микола Полозов. Яцкін скаржиться на біль у грудях — наслідки травми тримісячної давнини.

У селі Кормове Первомайського району тимчасово окупованого Росією Криму 29 січня силовики обшукали будинок батьків цивільної дружини арештованого кримчанина Івана Яцкіна Гульнари Кадирової