Окупанти Криму прийшли в будинок до кримськотатарського активіста

Новини
Асіф АлієвQHA
15 Грудня 2020, 19:09
Асіф АлієвQHA
15 Грудня 2020, 19:09

Сьогодні, 15 грудня, співробітники російської поліції в окупованому Криму приїхали до Айдера Куртбекова, який проживає у селі Холодівка.

Про це повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність».

За словами Куртбекова, його розпитували про якогось Нікіфорова.

При цьому співробітники поліції спочатку не представилися, що є представниками «правоохоронних органів».

Чоловіки не представилися і спочатку розпитували про якогось Нікіфорова, про якого а ні я, а ні сусіди не знають. Я навіть не зрозумів спочатку, що вони з поліції — жодних розпізнавальних знаків. Потім один з них почав ставити питання про мечеті в селі. Я запитав: «А до чого тут мечеть і як вона пов'язана з Нікіфоровим? І тільки тоді мені відповіли, що вони — співробітники поліції та проводять якусь профілактику. Я посміхнувся, бо зрозумів — це продовження історії, яка почалася з візитами в будинки кримськотатарських активістів і сімей політв'язнів цього місяця, — розповів Куртбеков.

Куртбеков активно відвідує судові процеси щодо кримських татар.

За даними «Кримської солідарності», за останні кілька днів у різних районах Криму про візити силовиків з різних приводів повідомили родичі сімей політв'язнів, активісти, громадянські журналісти та релігійні діячі. В правозахисний офіс організації звернулися вже понад 20 осіб.

Багато хто з них говорить про наявність списку, згідно з яким діють оперативні співробітники, — наголошується у повідомленні.

Як розповів "Кримським новинам" перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял 4 грудня, в селі Грушівка співробітники ФСБ провели обшук в будинку політв'язня, активіста кримськотатарського національного руху Казіма Аметова.

Слідчі дії були пов'язані з сином Аметова — Гуллівером Аметовим, який нібито фігурує в «незаконних збройних формуваннях», а саме в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».