Окупанти в Криму пробують задобрити або залякати протестувальників проти забудови Фороса

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 13:17
Тетяна Нікішина
04 Березня 2021, 13:17

Активні дії протестуючих проти варварської забудови Фороса стали для місцевої окупаційної «влади» великою проблемою. Кримчан настільки обурило знищення двохсотлітнього парку з десятками реліктових червонокнижних дерев, який за допомогою бульдозерів хочуть закатати у бетон нібито заради будівництва «дитячого табору» «Ак-Барс», що вони вийшли на масовий несанкціонований мітинг проти забудови. Також жителі Великої Ялти розмістили на «Ютубі» ролик, в якому розповіли щодо ситуації з парком.

Такі активні дії, що спалахнули напередодні річниці «кримської весни», стали великим резонансом серед місцевої окупаційної «влади», якій у терміновому порядку довелося шукати спосіб, як втихомирити обурення протестувальників. На бесіду до активістів приїжджав особисто російський «глава» Криму Сергій Аксьонов, однак його пояснення звучали досить непереконливо на тлі аргументів протестуючих про те, що знищується екологія через вирубку парку, а також про посилення навантаження на інфраструктуру, очевидне намагання закрити доступ місцевого населення до єдиного, що залишився в селищі, загальнодоступного пляжу.

Крім того, окупанти вдалися до давно перевіреного методу — залякування. До протестуючих після відеозвернення додому з візитом прийшли силовики. За словами активістів, тепер вони «потрапили до особливого списку нагляду поліції, де їм шиється справа».

Також окупанти спробували застосувати «метод пряника». Місцевим дітям запропонували відвідування басейну, який побудують у дитячому таборі «Ак-Барс», зі знижкою на вхідний квиток. Розмір знижки не уточнюється.

Боротьба жителів Великої Ялти за Фороський парк триває, проте невідомо, які наслідки матиме конфлікт окупаційної влади з місцевими жителями.

Довідка. Фороський парк — ландшафтний парк у селищі Форосі. Заснований у 1834 році. Площа — 70 гектарів, із яких 30 зайняті культурними насадженнями, а 40 — лісопарковою зоною. У парку росте понад 200 видів і форм дерев і чагарників, більшість із яких — екзотичні породи.

Однією з найкрасивіших частин вважається центральна частина парку — «Райський куточок». Тут облаштований мальовничий каскад водойм. Нижня частина парку плавно переходить у пляж.

Як повідомляли «Кримські новини», пансіонат «Кастрополь», розташований у селищі Берегове (Велика Ялта), продали на аукціоні за початкову вартість 73 057 703,2 руб. компанії «Золота Ялта», яка належить віце-адміралу у відставці та колишньому представнику президента Росії у так званому Кримському федеральному окрузі Олегу Белавенцеву.