Окупанти призначили Форманчука «главою» так званої громадської палати Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 16:29
Олександр Форманчук
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 16:29

У тимчасово окупованому Росією Криму призначили Олександра Форманчука «главою» так званої громадської палати. Таку заяву опублікував окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов.

Дякую Олександру Андрійовичу за цінні поради та рекомендації. Під його керівництвом палата продовжить творчу і дуже важливу роботу, — написав окупант.

Форманчук є політологом, до цього був «заступником голови» «громадської палати», яка мала створити переконливу теорію «правомірності» окупації Криму.

Окупаційна «громадська палата» створена у 2014 році та складає список осіб, які публічно заявляли, що не згодні з окупацією півострова і не визнають його російський статус. Форманчук заявив, що «кримське досьє» створюється начебто для того, щоб «проінформувати кримчан про ставлення до них різних політичних і громадських діячів».

Попередній «глава» цього окупаційного «органу» Григорій Іоффе помер 17 листопада 2020 року. Він був оголошений в розшук українськими правоохоронцями за підозрою у державній зраді за активне сприяння Росії в окупації Криму.

Нагадаємо, колабораціоніст Іоффе помер у ніч на 17 листопада на 68-му році життя. Незадовго до смерті він захворів на пневмонію і йому була проведена операція. Іоффе очолив окупаційну «громадську палату» в Криму у 2014 році. Після цього політичний «експерт» Олександр Форманчук став виконуючим обов'язки «голови» «громадської палати».

Олександр Форманчук є співавтором скандального підручника «Історія Криму. 10 клас», де спотворюють історію кримських татар.

«Кримські новини» пояснювали політичні зв’язки і впливовість деяких окупантів в Криму, серед яких і Олександр Форманчук.