Окупанти продовжили арешт усім фігурантам «алуштинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
09 Квітня 2021, 15:03
Хельга Полтавка
09 Квітня 2021, 15:03

У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону (Росія) оголосили рішення щодо продовження запобіжного заходу на тримання під вартою фігурантам «алуштинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомили адвокати Айдер Азаматов, Сіяр Паніч і Рефат Юнус, інформує «Кримська солідарність» (КС).

Руслана Нагаєва, Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова і Ленура Халілова залишили під вартою ще на три місяці, — повідомляє КС.

Сторона обвинувачення окупантів вимагала продовження запобіжного заходу тримання під вартою підсудним на три місяці, аргументуючи заяви «тяжкістю їхніх злочинів і можливістю сховатися від суду». Захист наполягав на відмові й зміні запобіжного заходу на більш м'який, але окупаційна судова колегія відхилила усі клопотання.

Захисник Азаматов заперечував рішення і нагадав, що затримані ніколи не були помічені у злочинах. Окрім того, немає жодних доказів того, що вони можуть сховатися. Він пропонував пом'якшити запобіжний захід.

Адвокат Паніч згоден зі своїм колегою. Він переконаний, що тяжкість покарання не визначає запобіжний захід. Адвокати за призначенням підтримали думку колег, додаючи позитивні характеристики і наявність у підзахисних дітей.

Політв'язень Руслан Нагаєв заявив, що суд за два роки мав достатньо часу переконатися в тому, що підсудні не схильні до злочину і немає сенсу тримати їх у СІЗО.

Як пише КС, підтримати політв'язнів приїхали родичі кримчан, дружина Ельдара Кантемірова привезла дітей.

Нагадаємо, 10 червня 2019 року в Криму в Алушті затримали чотирьох кримських татар: Руслана Нагаєва і Ельдара Кантемірова, у селі Малий Маяк — Руслана Месутова, у селі Ізобільне — Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади «Алушта».

Як повідомляли «Кримські новини», Ельдара Кантемірова в російському СІЗО тиждень протримали у карцері за молитву.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включаючи фігурантів цієї кримінальної справи.

23 вересня 2020 року правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів алуштинською групи «справи Хізб ут-Тахрір» Ельдара Кантемірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова політичними в'язнями і зажадав їхнього негайного звільнення.