Окупанти продовжують репресії проти жителів Криму, які не бажають служити в армії РФ

Новини України та світу
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 16:
Хельга Полтавка
02 Серпня 2021, 16:

У Криму представники окупантів за липень відкрили 17 нових «кримінальних справ» відносно жителів півострова за «ухилення від служби». Також було оголошено 12 нових «вироків».

Про це йдеться в повідомленні «Кримської правозахисної групи» (КПГ).

Всього на кінець липня КПГ зафіксувала 244 такі справи за «ухилення від служби» в ЗС РФ, які передані на розгляд в так звані «суди» Криму. За 222 з них вже винесено «вирок», ще 22 — перебувають на стадії розгляду.

Як відомо, проведення призову серед жителів окупованих територій до лав армії, що окуповує, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують статтю 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції).

Крім цього, переміщення громадян України на службу в регіони Росії порушує ще й статтю 49 цієї конвенції.

Згідно з українським законодавством, громадяни, які проживають зараз в окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно — громадяни України, — заявила керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Нагадаємо, Росія проводить «бойову підготовку» серед примусового призову кримчан.

Як повідомляли «Кримські новини», 29 липня правоохоронці в Херсоні затримали пособника окупантів, який допомогав у призові кримчан до лав армії РФ.