Окупанти перешкоджають абітурієнтам з ТОТ перетинати КПВВ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 15:51
Тетяна Нікішина
14 Червня 2021, 15:51

Цьогоріч, як і минулого року, до освітніх центрів «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» надходять звернення щодо випадків заборони окупаційною владою перетину КПВВ особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України та виявили бажання навчатися в закладах освіти на території, підконтрольній українській владі.

Про це повідомляє пресцентр міністерства освіти і науки (МОН).

Наразі громадяни України, які перебувають у зонах тимчасової окупації, вимушені перетинати державний кордон України без дотримання встановлених норм. Чинним законодавством України передбачені певні адміністративні покарання за порушення порядку в'їзду та виїзду з тимчасово окупованої території України, а також за незаконний перетин кордону, — йдеться в повідомленні.

МОН звернулося до Державної прикордонної служби України з проханням розглянути питання щодо незастосування заходів адміністративного впливу щодо громадян України, які мають бажання вступити на навчання до закладів фахової передвищої та вищої освіти за програмами «Донбас-Україна» та «Крим-Україна», і надати роз’яснення.

У міністерстві наголошують, що вступники з ТОТ мають особисто подавати заяву до вузів для вступу через освітні центри. У вступників, як правило, відсутні документи, що унеможливлює подання заяв електронними засобами зв’язку. На сьогодні в Україні не існує надійного та дієвого механізму дистанційного вступу громадян з тимчасово окупованих територій в аспекті забезпечення належної початкової ідентифікації таких вступників, забезпечення захисту їхніх персональних даних і подальшої їхньої аутентифікації при проведенні вступних випробувань, дотримання принципу рівності прав усіх вступників при проведенні конкурсного відбору.

Про проблеми, які виникають в осіб із ТОТ при намаганні вступити до закладів освіти України, просять інформувати на номери освітніх центрів «Донбас—Україна» або «Крим—Україна» (перелік, адреса, контакти та графік роботи розміщено на сайтах міністерства освіти і науки України, Доступна освіта), гарячої лінії урядового контактного центру 0-800-504-425 або каналів мобільного зв’язку: +38 098 079 69 73 (Viber, Whatsapp, Telegram); +38 095 200 85 73 — для людей із порушеннями слуху (Viber, Whatsapp, Telegram). Послуги зв’язку безкоштовні.

Повідомляється, що МОН вживає всіх необхідних заходів, щоб забезпечити можливість громадянам із окупованих територій вступати до закладів освіти України.

Також у Міносвіти і науки розглянеться питання щодо продовження строків вступної кампанії для осіб із ТОТ на місця державного замовлення.

Як повідомляли «Кримські новини», у міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розробили концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.