Окупанти оголосили вирок фігурантам «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 12:30
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 12:30

У Ростові-на-Дону (РФ) відбулося судове засідання, під час якого було оголошено вирок кримським татарам «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Трьом підсудним призначено покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму: Енвера Омерова засудили до 18 років, Різу Омерова до 13 років, Айдера Джеппарова до 17 років ув'язнення, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Енвера Омерова було звинувачено за статтею 205.5 КК РФ частина 1 («організація діяльності терористичної організації»). Різі Омерову і Айдеру Джеппарову приписали статтю 205.5 КК РФ частина 2 («участь в діяльності терористичної організації»). Окрім цього, пізніше всім фігурантам додали статтю 30 і ст. 278 КК РФ («приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій.

Також відсутні будь-які докази, що свідчать про спробу повалення конституційного ладу Російської Федерації і захоплення влади. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні й політичні теми. Що фактично і стало єдиним доказом так званого «злочину терористичного характеру».

Posted by Крымская солидарность on Monday, January 11, 2021

Кримським татарам закидається організація і участь в діяльності «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і більшості країн організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.

Раніше, 23 грудня 2020 року, під час судового засідання у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону обвинувачення попросило для фігурантів «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» тривалі терміни.

Як повідомляє «Кримська солідарність», вночі на посту ДПС ДІБДР РФ понад дев'ять годин незаконно утримувалися близько 120 осіб — без гарячого пиття, їжі, за мінусової температури. На посту ДПС були озброєні автоматами співробітники ОМОНу і поліції.

Кримці їхали на оголошення вироку фігурантам «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» в Ростов-на-Дону. На в'їзді на Кримський міст їх почали затримують співробітники ДПС, зупиняти транспорт з кримськими номерами, — розповіли в КС.

За даними журналістів, серед затриманих були люди від 16 до 67 років, включаючи жінок, а також ветерани кримськотатарського руху зі Старого Криму 58-річний Усеін Веліхаєв, 65-річний Анафі Куртнебієв, 61-річний Зекка Куламєтов, 60-річний Ідріс Юрдамов. Під час затримання Усеіну Веліхаєву стало зле і йому викликали швидку допомогу.

Пізніше стало відомо, що о 5-й ранку затриманим кримським татарам почали по черзі повертати документи — паспорти і технічні паспорти на авто.

Нагадаємо, що це не перший випадок з боку окупантів. Раніше на Керченському мості зупиняли людей під час оголошення вироку фігурантам «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку із рішенням російського судущодо засудження трьох громадян України у «справі Хізб ут-Тахрір».

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із ганебним рішенням Південного окружного військового суду Російської Федерації від 12 січня 2021 року про засудження трьох громадян України — Айдера Джеппарова, Енвера Омерова та Різи Омерова за сфабрикованими звинуваченнями. Вони були незаконно затримані на території тимчасово окупованої АРК силовими структурами окупаційної адміністрації РФ 10 червня 2019 року та в порушення норм міжнародного права переміщені на територію Росії до Ростова-на-Дону», – наголошують в українському дипломатичному відомстві.

Зазначається, що судовий процес відбувався з численними процедурними порушеннями та в умовах цілковитого ігнорування наданих захистом доказів.

Зазначені вироки є черговим доказом використання російської судової системи, яка не має нічого спільно з правосуддям, для продовження політики переслідувань кримських татар та придушень будь-яких ознак інакомислення в окупованому Криму, — зазначила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

МЗС України вимагає від РФ скасувати рішення суду і негайно звільнити Енвера і Різу Омерових, Айдера Джеппарова, а також усіх незаконно утримуваних громадян України.

У відомстві також закликали міжнародну спільноту засудити застосування РФ політичних переслідувань проти громадян України, а також посилити політико-дипломатичний тиск з метою звільнення незаконно затриманих нею українців та кримських татар.

Як повідомляли «Кримські новини», 10 червня 2019 року під час масових обшуків в Алушті та околицях, а також у Білогірському і Сімферопольському районах були затримані восьмеро кримських татар.

Нагадаємо, правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» політичними в'язнями і зажадав їхнього негайного звільнення.

18 липня 2019 року Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включаючи фігурантів цієї кримінальної справи.