Окупанти надіслали повістку до «суду» кримськотатарському активісту

Новини
Асіф АлієвQHA
11 Січня 2021, 19:27
Асіф АлієвQHA
11 Січня 2021, 19:27

Підконтрольний Кремлю Білогірський районний «суд» надіслав повістку на судове засідання громадському активісту кримському татарину Ірфану Бекірову.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Російські силовики вважають, що 3 листопада 2020 року активіст скоїв правопорушення за статтею 20.6.1 Кодексу адміністративних правопорушень РФ — «невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення».

Матеріали адміністративної справи розглянуть 19 січня.

Я прийшов підтримати кримських татар мусульман, заарештованих у справі «красногвардійської групи» «Хізб ут-Тахрір». Я вважаю ці арешти та людожерські вироки неприйнятними. Що стосується порядку, то вважаю цю адміністративну справу тиском особисто на мене через те, що приєднався до акції на захист хлопців, — прокоментував активіст.

3 листопада 2020 року активіст Ірфан Бекіров був затриманий біля будівлі Кримського військового гарнізонного суду. Він приєднався до акції підтримки у зв'язку із вироком політв'язням Арсену Абхаірову, Рустему Емірусеінову та Еcкендеру Абдулганієву — їх у той день засудили до тривалих термінів ув'язнення.

Адвокати Рустем Кямілєв і Айдер Азаматов повідомляли «Кримській солідарності», що адміністративні протоколи, складені у той день співробітниками «правоохоронних органів» на двох кореспондентів «Кримської солідарності» та активіста Ірфана Бекірова, повернули в поліцію через процесуальні порушення.

22 грудня окупаційні силовики прийшли до іншого кримськотатарського активіста Рефата Камілова. Він у липні 2019 року виїжджав в апеляційний суд у справі кримських татар до Москви, де був затриманий співробітниками московської поліції.

Раніше як також повідомляли «Кримські новини» співробітники російської поліції в окупованому Криму приїхали до Айдера Куртбекова, який проживає в селі Холодівка.