Окупанти Криму вирішили не послаблювати графіки подачі води

Новини України та світу
Хельга Полтавка
12 Квітня 2021, 14:21
Хельга Полтавка
12 Квітня 2021, 14:21

Окупованим Кримом прокотилися рясні зливи, які поступово наповнюють водосховища. Але безперервну подачу води для населення «влада» поки не планує.

Про це повідомила «заступниця глави ради міністрів» Криму Світлана Маслова на «брифінгу щодо ситуації з водою».

Опади, які проходять в Криму останні кілька днів, дають позитивні прогнози щодо поліпшення ситуації — з урахуванням заходів з економії води і переходу на артезіанську воду. Є позитивний настрій, що ми все ж збережемо достатній обсяг води у водосховищах, що дозволить розглянути можливість зміни графіка подачі води, але сьогодні про це говорити передчасно, — заявила Маслова.

За її даними, корисний об'єм води становить:

  • у Сімферопольському водосховищі — 5%;
  • в Аянському — 75%;
  • у Партизанському — 9% (усі три забезпечують столицю Криму);
  • у Загорському — 17%;
  • у Щасливенському — 53% (обидва живлять Ялту);
  • в Ізобільненському — 16% (звідти воду бере Алушта).

За даними окупантів, приплив води за минулий тиждень у водосховища Сімферополя і Ялти зріс майже удвічі.

Нагадаємо, окупований Сімферополь і 39 населених пунктів поблизу міста з кінця серпня минулого року переведені на графіки подачі води: в будні у більшості жителів шість годин на добу, у вихідні — вісім. Ялта і 31 навколишній населений пункт живуть в такому ж режимі з середини грудня. Севастополь восени 2020 року оголосив про режим підвищеної готовності.

Як повідомляли «Кримські новини», Україна може почати постачання питної води до окупованого Криму в разі, якщо міжнародні місії зафіксують загрозу гуманітарної катастрофи для українських громадян, які проживають на півострові.