Окупанти Криму пошкодили старі мусульманські поховання під час прокладання газопроводу

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 15:
Хельга Полтавка
10 Червня 2021, 15:

Депутат Держдуми і колабораціоніст Руслан Бальбек повідомив, що будівельні роботи з прокладання газопроводу в окупованому Криму в селі Кам'янське припинені через пошкодження старого мусульманського кладовища.

Як він повідомив у Facebook, «виявлені рештки перепоховають за мусульманським обрядом».

Бальбек відзначив, що до нього зверталися обурені представники місцевої мусульманської громади. Винною в усьому, за його словами, виявилася археологічна компанія, яка необґрунтовано видала висновок щодо відсутності небезпеки об'єкту археології «Кладовище «Ак-Монай» для проведення земляних робіт.

У міністерстві культури Криму розглянуть питання про внесення об'єкта археології «Кладовище «Ак-Монай» в єдиний реєстр об'єктів культспадщини народів Росії, — написав він та опублікував «документ з прокуратури».

Він стверджує, що при цій процедурі мають зафіксувати кордони кладовища, що дозволить надалі запобігти подібним ситуаціям. Також «фахівці» визначать історико-культурну цінність виявлених решток.

«Звертаю увагу, що після внесення змін до проєкту, будівництво газопроводу буде продовжено», — додав він.

Якою археологічною компанією ведуться розкопки поховання, окупанти не повідомляють.

📌Строительные работы по прокладке газопровода в селе Каменское Ленинского района приостановлены по предписанию...

Posted by Руслан Бальбек on Thursday, June 10, 2021

Нагадаємо, раніше в підконтрольному Росії «Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя» (ДУМКС) вже вимагали вжити заходів через ситуацію на мусульманському кладовищі в Ак-Монай (Кам'янське).

Як повідомляли «Кримські новини», у Іслям Терекському (окупанти називають його Кіровським) районі окупованого Криму під загрозою знищення під час прокладання водогону опинилося старовинне мусульманське кладовище.