Оголошено перший тендер для українських мовників на територію окупованого Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 18:35
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 18:35

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) оголосило про проведення першого тендеру для теле-, радіо-мовників на територію окупованого Криму.

Про це повідомив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков, передає Мінреінтеграції.

Сьогодні ми запустили процедуру з першого, але далеко не останнього тендеру для телерадіокомпаній, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані РФ території України, а саме на територію АР Крим і міста Севастополя. Принагідно хочу всіх присутніх запросити до участі, — повідомив Резніков.

Він наголосив, що підтримка локальних мовників є важливим елементом у інформаційній війні з Росією.

Також Резніков висловив сподівання, що у майбутньому Верховна Рада підтримає збільшення фінансування телерадіокомпаній, що мовлять на тимчасово окуповані території.

«Наразі для підтримки мовлення і на Кримський півострів, і на окуповані території Донеччини та Луганщини було передбачено 50 мільйонів гривень, які міністерство спрямує на підтримку мовників виключно через процедуру публічних закупівель. Всі розуміють, що цього не достатньо. Тому я вже звертався до народних депутатів під час найближчого коригування бюджету на 2021 рік збільшити підтримку мовників на вразливі території до 100 мільйонів гривень», — зазначив віцепрем‘єр.

Окрім того зазначається, що оголошення про початок процедури опубліковано на платформі Prozorro відповідно до чинного законодавства.

Очікувана вартість послуги — трохи більше чотирьох мільйонів гривень. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 8 травня 2021 року. Старт тендерного аукціону — 11 травня 2021 року.

У Мінреінтеграції наголошують, що мета тендеру — задоволення культурних, інформаційних потреб населення, що проживає на ТОТ, а також прилеглих до них територіях, поширення в Україні суспільно важливої інформації.

Нагадаємо, окупанти в Криму посилили блокування українських радіостанцій та онлайн-медіа.

За даними Кримської правозахисної групи, на півдні сусідньої з окупованим півостровом Херсонської області у восьми населених пунктах транслюється лише російське телебачення.