Офіс президента намагався вмовити МІ6 завадити виходу розслідування Bellingcat про «вагнерівців» — ZN.UA

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 16:45
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 16:45

Заступник голови Офісу президента Роман Машовець та очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов просили представника служби розвідки Великої Британії Лі Лоуренса завадити виходу розслідування Bellingcat про зрив операції із захоплення «вагнерівців».

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела.

Група Bellingcat у грудні повідомила, що знімає фільм про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання «вагнерівців». Перша частина розслідування має бути опублікована вже цього місяця.

На думку оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка, президента Володимира Зеленського та його оточення хвилює, який вони матимуть вигляд у фільмі-розслідуванні.

Спочатку на Банковій заперечували проведення такої операції. Тепер же президента і його оточення хвилює, який вони матимуть вигляд у фільмі-розслідуванні Bellingcat, у якому світлі буде показана їхня роль. Чи встановлять журналісти-розслідувачі факт зради? Чи назвуть зрадника, який «злив» спільну операцію спецслужб України та США? І ким у цьому розслідуванні постане Зеленський — поплічником чи жертвою?

За даними джерел «Дзеркала тижня», наприкінці лютого в Україну приїжджав заступник глави МІ-6 Лоуренс.

Видання пише, що під час зустрічі у штаб-квартирі ГУ розвідки Міноборони керівник ГУР Буданов і заступник голови Офісу президента Машовець намагалися переконати Лоуренса, щоб МІ-6 вплинула на Bellingcat і не допустила виходу фільму. Проте їхнє прохання не знайшло підтримки у британського колеги.

Також нібито через день Лоуренса ще раз намагались вмовити у компанії з запрошеною на зустріч послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс. Водночас британці начебто сказали, що не можуть нічого зробити з масмедіа, бо у них діє свобода слова.

Як відомо, Служба безпеки України (СБУ) та ГУР Міноборони спільно з американцями понад рік готували операцію з затримання «вагнерівців», які воювали на стороні терористів на Донбасі. Однак на фінальному етапі її було зірвано: «вагнерівців» наприкінці липня 2020 року затримали на території Білорусі місцеві спецслужби, після чого вислали до Росії. У ЗМІ з'явились версії, що до зриву спецоперації може бути причетним оточення президента Зеленського.

В Офісі президента спочатку заперечували проведення спецоперації, а після оголошення Bellingcat про вихід розслідування начебто почали хвилюватись, в якому світлі буде показана їхня роль. У СБУ підтвердили, що стежили за групою «вагнерівців» до їхнього затримання.

Як повідомляли «Кримські новини», фракція «Європейської солідарності» висунула вимогу до керівництва Верховної Ради (ВР) негайно внести до порядку денного законопроєкт про відповідальність за колабораціонізм і створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо «вагнерівців».