«Очікуємо, що Білорусь відпустить затриманих росіян»: у Кремлі відреагували на затримання бойовиків ПВК «Вагнера»

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Липня 2020, 16:50
Ірина Требунських
31 Липня 2020, 16:50
Дмитро Пєсков. Фото: rusplt.ru

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Білорусь має відпустити затриманих напередодні російських бойовиків приватної військової компанії «Вагнера». Як передає кремлівське видання «ТАСС», Пєсков назвав затримання «інцидентом», а бойовиків — «російськими громадянами» та «співробітниками приватного охоронного підприємства».

Але ми сподіваємося, і навіть переконані, що найближчим часом наші білоруські колеги розберуться з цим інцидентом і відпустять російських громадян, — сказав він.

Пєсков заявив, що нібито затримані російські бойовики повинні були летіти транзитом до Стамбулу, але «запізнилися на літак і чекали вильоту». «Їхнє перебування ніяк не пов'язане з Білоруссю або з білоруськими справами», — сказав представник Кремля.

Секретар президента РФ назвав затримання бойовиків білоруськими спецслужбами «безпідставним» і заявив, що це «не вкладається в параметри союзницьких відносин».

Також речник президента Путіна додав, що Кремль у передвиборчий процес в Білорусі «втручатися не планує».

Як повідомляли «Кримські новини», 29 липня білоруські правоохоронці затримали 33 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера». До цього вони отримали інформацію щодо прибуття на територію Білорусі понад 200 російських бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. 

Пізніше «Білорусь 1» опублікувала фото паспорта одного із затриманих. Хоч паспорт російський, та місцем народження вказана Україна. Російський паспорт затриманому видали у березні 2019 року.