Місія ООН звітувала про виселення окупантами кримчан із соціального житла

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 16:43
Ірина Требунських
21 Листопада 2020, 16:43

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала і систематизувала факти порушення окупантами права громадян України на соціальне житло. Про це йдеться в інформаційній записці «Соціальне житло в Криму».

В документі перераховані факти незаконного виселення жителів Криму окупантами з Росії.

Так, після так званої «націоналізації» українського державного, комунального та приватного нерухомого майна в Криму окупаційна «влада» у 2016 році «перевірила законність» надання житла жителям Криму до окупації.

Крім того, всі наймачі, які проживають в соцжитлі на українському півострові, вимушені  укладати нові «договори соціального найму» відповідно до законодавства держави-окупанта.

Ці заходи негативно позначилися на громадянах України, які мешкають у Криму без російських паспортів (зокрема тих, хто відмовився прийняти російське громадянство, і тих, хто не відповідав критеріям його надання): вони втратили право на соціальне житло на підставі російського законодавства, — йдеться у повідомленні.

Так, органи окупаційної «влади» у Криму впродовж 2016-2019 років ініціювали щонайменше 73 «судових провадження» з метою виселення наймачів, які заселилися до наданого державою житла задовго до окупації. З них 45 справ, що стосуються 78 осіб (28 чоловіків, 41 жінки, 9 дітей), закінчилися прийняттям рішень про виселення. Крім того, 35 мешканців Криму подали позови щодо відмови в укладенні договору соцнайму за законами держави-агресора Росії. Суд відхилив їх вимоги, створивши загрозу прийняття рішень про виселення вищезгаданих осіб.

У 2020 році Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало випадок, коли мешканцю Сімферополя окупанти наказали звільнити соціальне житло після смерті його співмешканки. При цьому окупанти проігнорували той факт, що вони вдвох проживали у спірному житлі впродовж останніх 15 років.

«Забезпечуючи реалізацію права на житло, держави не мають права дискримінувати осіб за ознакою національного чи соціального походження», — підкреслює СММ ОБСЄ в Україні.

«Кримські новини» публікували перелік соціальних програм в Криму, які окупанти замінили на «патріотичне виховання». Серед них — і надання соціального житла.