ОБСЄ шокована повідомленнями про тортури арештованого у Криму Єсипенка

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
14 Квітня 2021, 14:07
Тетяна Нікішина
14 Квітня 2021, 14:07

В ОБСЄ заявили, що «шоковані» через інформацію, яку озвучив заарештований у Криму позаштатний співробітник «Радіо Свобода» Владислав Єсипенко про застосування до нього співробітниками ФСБ тортур.

Про це написала у Twitter представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро.

Фрілансер Владислав Єсипенко з RFE/RL, нещодавно заарештований у Криму, заявив, що його катували. Це глибоко шокуюча і прикра новина, яка є ще одним тривожним прикладом і без того жахливої ситуації зі свободою вираження поглядів і безпекою журналістів, — написала Рібейро.

Як повідомлялося, 10 березня 2021 року в окупованому Криму силовики Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії затримали Єлизавету Павленко та фрілансера «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка, які 9 березня брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі.

Нагадаємо, заарештований окупантами Єсипенко на «суді» в Сімферополі особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці. Співробітники ФСБ одягали Єсипенкові на голову «якийсь предмет», підключали до нього дроти і вмикали ними струм, поступово збільшуючи напругу.

Окрім того, сьогодні відбулася онлайн-зустріч Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової з заступницею Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Карою МакДональд.

Під час спілкування сторони обговорили низку актуальних питань, серед яких додержання прав громадян на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, ситуацію з дотримання прав людини в умовах пандемії.

Зокрема, омбудсмен висловила занепокоєння щодо нарощування з боку РФ військової потужності та тривалої агресії уздовж кордонів України, що призводить до порушення права на життя і безпеку жителів регіону.

Денісова у розмові з колегою наголосила, що у незаконному ув’язненні на згаданих територіях досі утримується 280 громадян, серед яких 44 військовослужбовці, також 258 українських громадян вважаються зниклими безвісти. Російська Федерації за політичними мотивами переслідує 133 громадянина України, з них 114 незаконно ув’язнені та перебувають у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму.

Також українська омбудсмен повідомила, що на окупованих територіях, зокрема і в Криму протягом останніх семи років фактично діє заборона на свободу слова. На журналістів тиснуть, піддають тортурам, незаконно затримують, проводять обшуки та погрожують. Підтвердженням тому є ситуація з незаконним затриманням в окупованому Криму журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка.

Як повідомляли «Кримські новини», Сполучені Штати Америки закликають російську владу припинити репресії проти незалежних журналістів в окупованому Криму.

Про це заявив 13 квітня речник Держдепартаменту США Нед Прайс у Twitter, додавши хештег #CrimeaIsUkraine.