«Обшуки, заборона Меджлісу, порушення свободи зібрань і релігійних прав». Генсек ООН розповів про порушення прав людини в окупованому Криму

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
25 Червня 2020, 12:36
Ігор ЗайцевQHA
25 Червня 2020, 12:36
ФОТО: ЕПА

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, який на виконання резолюції Генасамблеї оприлюднив доповідь про порушення прав людини в тимчасово анексованому Криму, чітко задокументував нові порушення Росією міжнародного гуманітарного права.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на постійного представника України при ООН Сергія Кислицю.

У доповіді Генсека ООН чітко визначено Автономну Республіку Крим та місто Севастополь як тимчасово окуповані Російською Федерацією території України. Крім того, зазначається, що Росія продовжила застосування на окупованих територіях свого кримінального законодавства. Такі дії є черговим порушенням окупантом міжнародного гуманітарного права, — розповів Кислиця.

Водночас, за словами українського дипломата, генсек ООН вказав на те, що російська окупаційна влада й досі блокує доступ Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) до півострова «з метою моніторингу ситуації на місці».

Сергій Кислиця

Окрім того, за його словами, в документі наводяться конкретні факти порушень прав підсудних, а також відсутності неупередженого публічного судочинства. При цьому, чітко вказується, що затримані не мають належного захисту, їм не дозволяють зустрічатися з консулами України. Окремо йдеться про тортури та примусове переміщення підсудних і засуджених на територію РФ.

Ще одним важливим аспектом Кислиця назвав привернення уваги в доповіді Генсека ООН до тривалої практики обшуків і рейдів, насамперед проти кримських татар, порушення свободи зібрань, свободи слова, заборони діяльності Меджлісу, порушень релігійних прав. Також, за його словами, документ підкреслює незаконність автоматичного поширення громадянства РФ на українців, які проживають в тимчасово окупованому Криму.

Ми вдячні Генеральному секретарю та іншим установами ООН за постійний моніторинг порушень з боку Росії прав людини та міжнародного гуманітарного права на Кримському півострові. Важливо, що про це говорить не лише Україна та її партнери, але й виходять офіційні документи ООН з чітким відображенням наслідків російської окупації, — підкреслив постійний представник України.

Кислиця також позитивно оцінив заклик з ООН до Росії дотримуватися міжнародних зобов'язань та підкреслив, що нинішня доповідь стане «допоміжним інструментом» міжнародного тиску на Москву з метою деокупації Криму та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

«Кримські новини» повідомляли, що постійний представник України при ООН Сергій Кислиця навів приклади порушення прав дітей на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу.