Обшуки в Євпаторії — окупанти арештували Ібрагімова

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Липня 2021, 18:
Ірина Требунських
24 Липня 2021, 18:

В тимчасово окупованій Росією Євпаторії на три доби арештували Абдуллу Ібрагімова «публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій». Про це повідомляє «Кримська правозахисна група» («КПГ»).

Напередодні окупаційні силовики вторглися в будинок Ібрагімова, а також в будинок його батьків з обшуками. Після обшуків Абдуллу разом з братом Мустафою Ібрагімовим силовики вивезли в невідомому напрямку.

Підставу для арешту окупанти знайшли в тому, що Ібрагімов розмістив у 2013 році публікацію у наразі забороненій в Україні російській соцмережі «ВКонтакте» із символікою партії «Хізб ут-Тахрір», яку держава-окупант Росія називає «екстремістською».

Експерт «КПГ» Олександр Сєдов зазначив, що проведення обшуків в двох будинків спецпідрозділом ОМОН та іншими силовиками в рамках адміністративного звинувачення є «явним перебором».

Їхня мета — залякати активістів, кримських татар, а також, можливо, спровокувати їх. Вже не раз в рамках адмінсправ проводили обшуки. І людей, які обурювалися, також садили на кілька діб за «протидію поліції» і за «проведення несанкціонованих масових заходів», — зазначив експерт.

Сєдов уточнив, що проведення обшуку по адміністративній статті порушує право на свободу приватного і сімейного життя, оскільки юридичних підстав для таких дій у окупантів не було.

«Ну і сама суть обвинувачення: людині інкримінують публікацію в соціальній мережі, яку він зробив до окупації Криму. Тут цілий букет порушень», — додав правозахисник.

Як повідомляли «Кримські новини», 22 липня окупаційні силовики у Євпаторії увірвалися в будинок родини кримських татар Ібрагімових і провели обшук. Абдуллу Ібрагімова силовики в цивільному одязі схопили і вивезли у невідомому напрямку. Пізніше адвокати Назім Шейхмамбетов і Едем Семедляєв знайшли його у «відділку» «поліції» в Євпаторії.