Обшуки в Криму — силовики вдерлися в будинок Ібрагімових у Євпаторії

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 16:49
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 16:49

Сьогодні зранку, 22 липня, окупаційні силовики у Євпаторії увірвалися в будинок родини кримських татар Ібрагімових і провели обшук. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Зазначається, що в будинку проживає подружжя Алі та Гульвіра Ібрагімови, двоє їхніх дорослих синів та невістка, а також четверо неповнолітніх дітей.

Коли правоохоронці зайшли до будинку, вони одразу з криками повалили синів на підлогу. Добре, що син відвіз дітей і невістку напередодні в Бахчисарай, інакше б вони теж зазнали стресу, — розповіла Гульвіра.

Під час обшуків у неї піднявся тиск, тому довелося викликати медиків.

Обшук окупанти здійснювали з 9:00 до 13:30. На місце приїхали правозахисники сім’ї, але силовики певний час не допускали їх на територію будинку, перешкоджаючи адвокатській діяльності.

Третього сина подружжя, Абдуллу Ібрагімова, який проживає в іншому будинку зі своєю родиною, силовики в цивільному одязі схопили і вивезли у невідомому напрямку. Пізніше адвокати Назім Шейхмамбетов і Едем Семедляєв знайшли його у «відділку» «поліції» в Євпаторії.

Старшого сина, Мустафу Ібрагімова, вивезли до магазину, який належить сім’ї, і проводять там обшук також.

⚡️LIVE. Обыск в доме Али Ибрагимова (22.07.2021)

Posted by Крымская солидарность on Thursday, July 22, 2021

У свою чергу уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що й досі невідоме місце перебування Мустафи Ібрагімова. Їх вивезли нібито на слідчі дії в невідомому напрямку.

Вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар. Обшуки у помешканнях громадян України суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції — право на повагу до приватного і сімейного життя, — написала омбудсменка.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у свою чергу підкреслив, що обшуки окупанти проводять під час мусульманського свята. «Це є особливими формами залякування кримських татар і демонстрацією відкритого нехтування елементарними правами людини», — підкреслив він.

Незаконні вторгнення і обшуки в домах кримських татар, арешти мирних жителів в дні мусульманських свят, що проводяться...

Posted by Рефат Чубаров on Thursday, July 22, 2021

Нагадаємо, у березні 2018 року Абдуллу Ібрагімова кілька годин тримали на окупаційному «контрольно-пропускному пункті» неподалік адмінмежі неподалік Армянська. Там окупанти били Ібрагімова по голові гумовим кийком, по обличчю. Витягнути його звідти допоміг розголос у ЗМІ й соцмережах, реакція правозахисників.

Як повідомляли «Кримські новини», 19 травня до кореспондента «Кримської солідарності» Зідана Аджикелямова приїхали з «процесуальними заходами» кілька поліцейських і співробітників ФСБ.