Обшуки у Зарічному — окупанти Криму вторглися в будинок Селяметових

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 18:38
Ірина Требунських
14 Квітня 2021, 18:38

Окупанти у селі Зарічне Сімферопольського району вторглися в будинок до Абдуселяма Селяметова, обшукали його і забрали всю техніку. Як повідомляє «Кримська солідарність», обшук здійснили співробітники «Центру протидії екстремізму», створеного для етнічних утисків на тимчасово окупованому Росією українському півострові.

Адвокат Рустем Кямілєв пояснив, що сам Селяметов вже кілька років перебуває за межами півострова, а вдома під час вторгнення силовиків був лише його старший син Аділь.

Окупанти прийшли до будинку Селяметова о пів на шосту ранку, не показали жодних документів і не представилися.

Один із співробітників пояснив, що обшук проводився в рамках слідства у іншій кримінальній справі, пов'язаній з тероризмом. Зокрема, їх цікавила IP-адреса Селяметова і вміст листувань, — сказав Кямілєв.

Дім Абдуселяма Селяметова після обшуку. Фото: «Кримська солідарність»

Адвокат додав, що сторона захисту буде дізнаватися, про яку кримінальну справу йдеться і до чого тут IP-адреса сім'ї Селяметових.

Окрім техніки, а саме телефону, системного блоку і відеомагнітофону, окупанти забрали релігійну літературу і підручники. Також вони покопирсалися у смартфоні самого Аділя, забрали його і порадили «прийти за телефоном за тиждень у відділок».

При цьому один з силовиків фотографував мешканців села, які зібралися біля будинку Селяметових.

Раніше, 4 березня, у помешканні голови Всетатарського громадського центру Фаріта Закієва відбувся обшук.

Як повідомляли «Кримські новини», міжнародна правозахисна організація Freedom House у новому Звіті щодо політичних прав та громадянських свобод оцінила свободи в Криму, який тимчасово перебуває під окупацією Росії, на рівні 7 балів зі 100 можливих.