Обшуки ФСБ в окупованому Криму: Україна відкрила кримінальну справу, а США «глибоко стурбовані» | QHA media
Репресії
07 Липня 2020, 14:57

Обшуки ФСБ в окупованому Криму: Україна відкрила кримінальну справу, а США «глибоко стурбовані»

Закрити
Фото ГО «Кримська солідарність»

Як повідомляє пресслужба прокуратури АРК, у Києві сьогодні, 7 липня, відкрили кримінальне провадження через незаконні обшуки у кримчан на анексованому півострові з боку окупаційної ФСБ.

Головне управління Національної поліції в АР Крим і Севастополі почало кримінальне провадження за фактом проведення російською ФСБ 7 липня обшуків у чотирьох районах Кримського півострова. Провадження відкрите за частиною 2 статті 162 КК України (порушення недоторканності житла).

«7 липня 2020 року представники окупаційних «правоохоронних органів» о 4-й ранку провели 7 одночасних незаконних обшуків, таким чином порушили недоторканність житла кримських татар на тимчасово окупованій території АР Крим», — зазначили у відомстві.

Як зазначається, після підтвердження інформації про затримання російськими силовиками кримчан, прокуратура надасть відповідну правову оцінку.

Фото ГО «Кримська солідарність»

У той же час в посольстві США в Україні прокоментували масові обшуки російською ФСБ 7 липня в будинках кримських татар на території анексованого Криму.

Ми глибоко стурбовані повідомленнями про обшуки і затримання кримських татар сьогодні вранці. Росія не має права переслідувати і затримувати українців на українській землі. Росія повинна звільнити всіх українських політичних в’язнів. Крим — це Україна, — йдеться у повідомленні посольства у Facebook.

🇺🇦 Ми глибоко стурбовані повідомленнями про обшуки та затримання кримських татар сьогодні вранці. Росія не має права…

Опубліковано U.S. Embassy Kyiv Ukraine Вівторок, 7 липня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппар прокоментувала нові обшуки та затримання російською ФСБ кримських татар в окупованому Криму.

Дивитись ще: