Обмін полоненими, перемир'я, контроль над кордоном і вибори в ОРДЛО. Чотири питання, які Зеленський має намір порушити під час зустрічі в Нормандському форматі | QHA media
ВІДЕО

Обмін полоненими, перемир'я, контроль над кордоном і вибори в ОРДЛО. Чотири питання, які Зеленський має намір порушити під час зустрічі в Нормандському форматі

20 Листопада 2019, 17:44
Закрити

На саміті лідерів «нормандської четвірки», перш за все, важливим є досягнення домовленостей про конкретні терміни повернення всіх українських полонених.

Про це сьогодні заявив президент Володимир Зеленський в Станиці Луганській, куди він прибув з робочим візитом для відкриття відновленого мосту через річку Сіверський Донець.

За словами глави держави, в питанні обміну полонених мова йде як про тих утримуваних українців, які зазначені в списках «того боку», так і про тих, яких в тих списках немає.

Зеленський висловив бажання обговорити під час зустрічі в Парижі перспективу досягнення повного припинення вогню на Донбасі з чіткими термінами і зобов’язаннями сторін.

Тобто серйозне перемир’я, щоб не було жодного пострілу, – підкреслив Зеленський.

При цьому президент зазначив, що досі ні в Мінську, ні під час багатьох інших зустрічей ніхто не говорив про те, що робити, якщо домовленість про припинення вогню знову порушується.

Третє питання — це контроль України над російсько-українським кордоном.

Ще одне питання, яке Зеленський намір порушити під час зустрічі з лідерами Росії, Франції та Німеччини — це проведення місцевих виборів за українськими законами в ОРДЛО.

Відвідання Президентом України Володимиром Зеленським Станиці Луганської.

Відвідання Президентом України Володимиром Зеленським Станиці Луганської.

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 20 листопада 2019 р.

Вчора, 19 листопада Зеленський заявив, що під час майбутньої зустрічі «нормандської четвірки» обоворюватиметься повернення окупованого Донбасу, а також обмін за схемою «всіх на всіх».

Раніше глава МЗС України Вадим Пристайко розповів, що вже підготовлено коротке комюніке саміту в Нормандському форматі.

Міністр висловив надію на прорив від зустрічі в Парижі, але закликав «контролювати очікування і не ставити занадто амбітні завдання».

Дивитись ще: