Новим головним дипломатом ЄС стане міністр, який назвав Росію ворогом його країни | QHA media
Розкадровка
10 Вересня 2019, 19:10

Новим головним дипломатом ЄС стане міністр, який назвав Росію ворогом його країни

Закрити

Новим Верховним представником Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки стане міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Боррель.

Про це повідомила майбутній президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, представляючи у Брюсселі новий склад Європейської Комісії, передає «Европейская правда».

Боррель висунутий кандидатом на посаду головного дипломата ЄС на зміну італійці Федеріці Могеріні.

Боррель родом з Каталонії. Він закінчив Мадридський політехнічний університет. З 20 липня 2004 року по 16 січня 2007 року — голова Європарламенту. Жозеп Боррель входить до Партії європейських соціалістів (ПЄС) і очолює іспанську делегацію.

У травні 2019 року в одному з інтерв’ю іспанській пресі Боррель назвав Росію «старим ворогом Іспанії, який знову заявляє про себе», чим викликав обурення президента РФ Володимира Путіна, якому довелося відповідати на заяву іспанського міністра.

5 червня у Брюсселі представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, який подякував їй за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Дивитись ще: