Новий віцепрем’єр з питань євроінтеграції Стефанішина окреслила свої пріоритети на цій посаді | QHA media
ВІДЕО
04 Червня 2020, 14:23

Новий віцепрем’єр з питань євроінтеграції Стефанішина окреслила свої пріоритети на цій посаді

Закрити

Новопризначена віцепрем’єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина окреслила свої пріоритети на посаді.

Стефанішина виступила перед депутатами на сесії Верховної Ради.

У мене є три основні пріоритети — формування внутрішньої позиції України щодо формату і обсягу політичної і економічної Угоди про асоціацію, перегляд умов фінансування України не лише, як країни, з якою співпрацює ЄС, адже ми говоримо про інтеграцію ринків. І третє – це налагодження взаємодії у форматі уряд-парламент-президент стосовно розробки, прийняття, реалізації та просування рішень у напрямку виконання Річної національної програми Україна-НАТО на основі національних інтересів України, — сказала Стефанішина.

Вона зазначила, що Україна має працювати над розширенням ринку Євросоюзу для себе і має виходити на перемовини з ЄС, з НАТО не як суб’єкт зовнішньої політики, а як повноправний гравець на світовій арені.

Перший пріоритет стосується захисту національних виробників і товарів. Саме це можливо зробити зараз в рамках започаткування перегляду Угоди про асоціацію вже на початку 2021 року. Ми також маємо наполягати, щоб фінансування було співмірне тим реформам, які впроваджує Україна на шляху до європейської інтеграції, — зазначила вона.

Також Стефанішина вважає за необхідне провести перемовини щодо збільшення обсягу некредитного фінансування для України, доступу до програм транскордонного співробітництва, розширення двостороннього співробітництва з країнами сусідами щодо розвитку інфраструктурних проєктів, які лібералізують перевезення товарів.

QHA media повідомляло, що Верховна Рада перенесла дату проведення весняної сесії парламентської асамблеї НАТО у Києві, яку планували на кінець травня через пандемію коронавірусу.

Дивитись ще: