Німеччина виділяє 25,5 мільйонів євро на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб в Україні | QHA media
Цифри
03 Червня 2020, 17:15

Німеччина виділяє 25,5 мільйонів євро на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб в Україні

Закрити
Олексій Резніков і Анка Фельдгузен

Федеральний уряд Німеччини виділяє Україні грант у 25,5 мільйонів євро на будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб. Про це йдеться в угоді про фінансове співробітництво, яку сьогодні підписали амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та український міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

За рахунок цього проєкту планують рефінансувати субсидовану державну програму надання кредитів на придбання власного житла.

До п’яти тысяч внутрішньо переміщених осіб матимуть користь від цього проєкту, який поліпшує їхні умови життя та їхню соціальну інтеграцію. Хоча значна частина цих людей в Україні вже працює, велика їхня частина й досі не має житла, яке відповідало би їхнім потребам, —  зазначає посольство Німеччини у Києві.

Завдяки рефінансуванню домогосподарства, які мають на це право, зможуть отримати кредити за державною кредитною програмою під близько 3% річних. Наразі в Україні звичайна ринкова відсоткова ставка за наявними кредитами може досягати 25% річних.

«Цим проєктом Німеччина підтримує людей, які постраждали від війни на сході України, у забезпеченні їхнього економічного і соціального існування», — прокоментувала Фельдгузен.

Як повідомляло QHA media, за підсумками домовленостей президента Володимира Зеленського з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Херсонській області зведуть будинки на 500 квартир для переселенців з Криму.

Дивитись ще: