Німеччина відмовила у політичному притулку екснардепу Онищенку | QHA media
28 Травня 2020, 18:26

Німеччина відмовила у політичному притулку екснардепу Онищенку

Закрити
Олександр Онищенко

Федеральне відомство міграції і біженців відмовило колишньому депутату Верховної Ради Олександру Онищенку в наданні політичного притулку в Німеччині. Про це повідомляє пресслужба суду в Ольденбурзі, передає Deutsche Welle.

Федеральне відомство відмовило українському ексдепутату у наданні політичного притулку у Німеччині і закликало його негайно залишити територію країни, — йдеться у повідомленні.

У свою чергу адвокат екснардепа Домінік Клаук заявив, що Онищенко наразі перебуває на своєму ранчо у землі Нижня Саксонія. «Він оскаржив у суді міста Оснабрюк відмову у притулку і хоче залишитися у Німеччині», — пояснив адвокат.

Клаук виказав надію, що його підзахисний зможе подорожувати й іншими країнами Європи. Водночас у Іспанії, де кілька років після втечі з України проживав Онищенко, суди раніше відмовили у притулку і розпорядилися про його екстрадицію Україні.

Нагадаємо, що вищий антикорупційний суд України 13 травня розпочав розгляд по суті «газової справи», де згадується Олександр Онищенко. В Україні ексдепутата підозрюють у розкраданні коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Як писало QHA media, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв у 2016 році розповів про те, як Онищенко нібито збагачувався, продаючи газ через фіктивні приватні компанії за завищеними цінами. Незабаром після висунутих йому звинувачень ексдепутат виїхав з України.

Онищенко за рішенням німецького суду перебував у в’язниці, очікуючи рішення про екстрадицію. Вже 27 травня німецький суд відмовив у задоволенні клопотання прокуратури про екстрадицію підозрюваного у створенні корупційних схем ексдепутата Онищенка до України. Також судді вищого земельного суду Ольденбурга скасували ордер про екстрадиційний арешт.

Дивитись ще: