Німеччина уважно стежить за кримінальними справами щодо Порошенка: там помітили політичний підтекст | QHA media
01 Липня 2020, 15:18

Німеччина уважно стежить за кримінальними справами щодо Порошенка: там помітили політичний підтекст

Закрити

МЗС Німеччини уважно спостерігає за кримінальним переслідуванням експрезидента України Петра Порошенка, зокрема, через німецьке дипломатичне представництво у Києві. Про це пише українська служба Deutsche Welle.

Окрім відстеження «справ Порошенка», Берлін наполегливо порушує у розмовах з українськими колегами питання боротьби з корупцією і проблеми із забезпеченням норм правової держави.

За інформацією видання, про це йшлося під час зустрічі очільника німецького МЗС Гайко Мааса з його українським колегою Дмитром Кулебою.

Як зазначається, дипломати у Берліні спантеличені планами української влади реформувати суди на свій лад, не враховуючи рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи.

Ми зі стурбованістю спостерігаємо за планами реформи судочинства, які не виправдовують очікувань міжнародних партнерів, — зазначив Маас.

Венеціанська комісія та громадські активісти в Україні критикують розпочату президентом Володимиром Зеленським судову реформу як таку, яка не відповідає задекларованій меті підвищити незалежність суддів.

Нагадаємо, що Петра Порошенка підозрюють у тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного наказу, а саме до призначення на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.

18 червня у Печерському суді почали обирати йому запобіжний захід. Прокуратура повідомляла, що буде клопотати про обрання для Порошенка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Печерський суд Києва переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу Петру Порошенку на 1 липня.

Дивитись ще: