Німеччина не має наміру перекривати «Північний потік-2» — Bloomberg

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
02 Серпня 2021, 12:
Тетяна Нікішина
02 Серпня 2021, 12:

Німеччина не має наміру перекривати «Північний потік-2», навіть якщо президент РФ Володимир Путін спробує використовувати трубопровід як геополітичну зброю.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на заяви співрозмовників, знайомих із планами офіційного Берліна.

Зазначають, що в разі агресивних дій Росії уряд Німеччини зосередиться на більш широких санкціях на рівні ЄС.

Співрозмовники заявили, що це є складнішим шляхом для заходів у відповідь проти Кремля.

Крім того, пише видання, президент США Джо Байден намагався переконати Німеччину погодитися на жорсткі заходи, якщо Путін спробує використовувати трубопровід для підриву України. Хоча канцлер Ангела Меркель погодилася вжити заходів «на національному рівні» в рамках угоди 21 липня. Небажання Берліна зробити останній крок і закрити вентилі — це потенційна перемога для президента Росії та удар по Білому дому.

Представник уряду Меркель підтвердив, що Німеччина зобов'язана діяти в разі неправильного використання трубопроводу, але відмовився уточнити, як саме.

Нагадаємо, кандидат у канцлери Німеччини від блоку ХДС/ХСС Армін Лашет заявив, що якщо Росія використовуватиме газопровід «Північний потік-2» для агресивного тиску на Україну, Берлін виступить на підтримку санкцій на рівні ЕС.

Якщо Росія знову поводитиметься агресивно щодо України, то Німеччина вживе заходів на національному рівні, а також виступить на підтримку санкцій на рівні Європейського Союзу, — заявив політик.

За його словами, таким чином ФРН може гарантувати, що «Росія не зможе використовувати трубопровід як геополітичну зброю». У той же час він переконаний, що угода між Німеччиною і США, за яким Берлін зобов'язується вжити заходів у відповідь на можливу агресію РФ проти України, «надає інструмент для того, щоб спільно залучити Росію до відповідальності за деструктивну діяльність».

Як повідомляли «Кримські новини», уряди Сполучених Штатів Америки та Німеччини підписали спільну заяву щодо захисту енергетичних інтересів України у випадку завершення будівництва «Північного потоку–2». Відповідно, Німеччина зобов'язується використовувати всі наявні важелі для сприяння продовженню на 10 років угоди України з Росією про транзит газу, включаючи призначення спеціального посла для підтримки цих перемовин, які мають розпочатися не пізніше 1 вересня.