Нідерланди вимагають від РФ видати їм Цемаха. Україна не могла цього зробити через Конституцію | QHA media
09 Вересня 2019, 10:29

Нідерланди вимагають від РФ видати їм Цемаха. Україна не могла цього зробити через Конституцію

Закрити

Нідерланди просять Російську Федерацію передати слідству «командувача ППО» Слов’янської бригади самопроголошеної «ДНР» Володимира Цемаха.

Володимир Цемах. Фото privé

Наразі Генеральний прокурор Нідерландів попросив Росію видати підозрюваного у справі MH17. Оскільки Цемах не росіянин, він може бути виданий Росією теоретично, — повідомила нідерландська газета Algemeen Dagblad з посиланням на лист міністра закордонних справ Стефа Блока.

Як передає AD, уряд Нідерландів критикує тиск з боку Росії. Адже РФ наполягала, щоб Цемах брав участь у великому обміні ув’язненими між Україною і Росією. Стеф Блок нагадує, що Росія погодилася співпрацювати у розслідуванні MH17.

Стеф Блок. Фото: 1tv.mk

Обвинувачення відзначило, що видача Цемаха не матиме жодних наслідків для процесу, який розпочнеться 9 березня 2020 року, — підкреслює міністр у листі.

Екс-генпрокурор України Юрій Луценко пояснив, що видача терориста «ДНР» Володимира Цемаха Нідерландам була неможливою за Конституцією України.

Допит Цемаха відбувся. Від угоди зі слідством він відмовився. Видати його Нідерландам ми не маємо права через положення Конституції. Судити його голландці зможуть так само, як з березня 2020 року судитимуть перших 4 підозрюваних — заочно, — заявив Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Крапки над і. Як Генпрокурор, я організовував юридичну підготовку при двох останніх обмінах. 74 наших на 306 в грудні…

Опубліковано Юрієм Луценком Неділя, 8 вересня 2019 р.

У свою чергу Посольство Росії у Нідерландах стверджує, що поки що не отримувало від влади Нідерландів звернень з приводу видачі Володимира Цемаха, передає «РИА Новости».

QHA media розповідало, хто такий Володимир Цемах і яку роль він відіграє у потенційному обміні ув’язненими між Україною і Росією.

Нагадаємо, QHA media опублікувало повний поіменний список обміну між Україною і Росією. 7 вересня ув’язнені Кремля прибули в Україну.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що свідка у справі Боїнга, збитого на Донбасі у 2014 році, Володимира Цемаха встигли допитати до того, як його відправили в Росію.

QHA media провело опитування серед українців щодо звільнення підозрюваного у справі МН17 Цемаха з-під варти.

Дивитись ще: