Нідерланди позиваються проти Росії за 298 жертв авіакатастрофи MH17 | QHA media

Нідерланди позиваються проти Росії за 298 жертв авіакатастрофи MH17

10 Липня 2020, 16:32
Фото: NRC
Закрити

Нідерланди подали позов проти Росії до Європейського суду з прав людини за збиття пасажирського літака рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу у 2014 році. Як повідомляє нідерландський уряд, це має посилити претензії до РФ та наблизити встановлення справедливості для сімей усіх 298 людей, які загинули в тій катастрофі.

Досягнення справедливості для 298 жертв авіакатастрофи MH17 є найвищим пріоритетом для уряду. Подаючи заяву до ЄСПЛ та тим самим максимально підтримуючи скарги родичів загиблих, ми наближаємось до нашої мети, — йдеться у повідомленні.

При цьому урядовці наголошують, що вважають важливим продовження перемовин з Російською Федерацією в контексті відповідальності держави за збиття пасажирського літака.

Таким чином Нідерланди подають до ЄСПЛ «державну скаргу» проти РФ, адже уряд цієї країни має значну кількість інформації про збиття Росією літака MH17, а завдяки «держскарзі», ця інформація також стане доступною для розгляду справ у суді. 

Нагадаємо, що «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, збили в небі неподалік Донецька 17 липня 2014 року. Загинули 298 осіб, більшість з них були підданими Нідерландів. 25 травня 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до трагедії МН17 у 2014 році й закликали її визнати свою відповідальність за катастрофу.

19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група (JIT), що розслідує катастрофу «Боїнга» MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом у липні 2014 року, оприлюднила імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття лайнера. Особи 13 свідків у справі збитого «Боїнга» залишать у таємниці. Прокуратура Нідерландів пояснює, що це пов’язано із можливими загрозами здоров’ю та життю цих свідків.

Дивитись ще: