Невдоволення Зеленським в країні, життя у сірій зоні Донбасу і заклик США припинити репресії в Криму. Дайджест світових ЗМІ про Україну

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Листопада 2020, 19:00
Асіф АлієвQHA
23 Листопада 2020, 19:00
Асіф АлієвQHA

Зеленський втрачає популярність


В Україні наростає невдоволення президентом Володимиром Зеленським, в той час, як колишній комік стикається зі все новими проблемами.

Про це повідомляє американський телеканал NBC News, розповідаючи про падіння рейтингу українського президента. Популярність колишнього коміка, відзначає телеканал, пішла на спад відтоді як Зеленський взяв на себе керівництво країною, яка знаходиться в авангарді протистояння Заходу з Росією. Президент також щосили намагається впоратися з пандемією коронавірусу і відродити постраждалу українську економіку.

«На початку місяця, згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», дії Зеленського схвалювали 46% громадян. У той час як 51% опитаних заявили, що вони не довіряють йому. При цьому рейтинг схвалення Зеленського залишається найвищим в порівнянні з його опонентами», - йдеться в статті на сайті NBC news.

Як заявив NBC генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, переможці президентських виборів в Україні завжди втрачають електоральну підтримку протягом першого року перебування при владі.

Опоненти Зеленського в містах і промислових районах на сході України, для яких російська мова є рідною, звинувачують президента в прозахідному курсі. Інші ж, навпаки, дорікають йому в симпатіях до Москви. 

Зменшило популярність президента, як в країні, так і за її межами рішення Конституційного суду України скасувати частину положень антикорупційних законів. Зокрема прийнята постанова, яка оголосила незаконним залучання посадових осіб до кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в їх деклараціях про майно.

Сірі бджоли Донбасу


Британське видання Financial Times присвятило Україні статтю, в якій розповідається про Донбас і Крим через призму нового роману українського письменника Андрія Куркова «Сірі бджоли».

Видання зазначає, що на території колишнього Радянського Союзу «посіяні зуби дракона» - кілька «заморожених» конфліктів. Деякі з них періодично спалахують і переростають у війну, як збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном, а деякі, як колись гаряча війна між Україною і проросійськими сепаратистами, поступово перетворюється в один з тих тліючих і неврегульованих конфліктів.

Видання зазначає, що книга Куркова найкращим чином розповідає про життя в селі Староградовка, застиглої між миром і війною в так званій сірій зоні конфлікту. Героями письменника стали єдині мешканці покинутого села: інвалід-шахтар і пасічник Сергійович (симпатизує Україні) і його нелюбий з дитинства односелець Пашка (має проросійські погляди).

З настанням весни Сергійович вибирається з сірої зони та забирає своїх бджіл, щоб відвезти їх до свого друга кримського татарина в Крим. Поїздка на півострів розповідає про реалії життя від кримчан під російською анексією. У книзі гостро порушено питання кримських татар, утиски їх прав і репресії щодо них.

Американська підтримка українського Криму


Проблемі порушення прав людини в окупованому Криму приділили увагу турецькі ЗМІ. Державне інформаційне агентство новин «Anadolu» повідомило, про те, що місія США при ООН закликала РФ припинити насильство на півострові та повернути Україні повний контроль над ним.

«Сполучені Штати закликають Росію негайно припинити її порушення в окупованому Криму, звільнити всіх українців, несправедливо ув'язнених за мирну опозицію, і повернути Україні повний контроль над півостровом», -  йдеться в повідомленні.

Американські дипломати відзначили, що російська окупація серйозно підірвала основні свободи вираження думок, релігії, переконань, а також прав на мирні зібрання.

Турецька англомовна газета «Daily Sabah», яка також розповідає про заяву місії США в ООН та відзначає, що Анкара, як і міжнародна спільнота, не визнала анексію Криму Росією.

«З моменту захоплення влади Росією кримські татари зіткнулися з переслідуванням і з багатьма випадками зникнень і тортур», - йдеться в статті.

Видання зазначає, що російські силовики регулярно здійснюють рейди в будинки кримських татар, яких заарештовують і відправляють в російські в'язниці.