«Не вірте Путіну» — Сєнцов закликав ЄС не протягувати руку дружби Росії через голови українців | QHA media

«Не вірте Путіну» — Сєнцов закликав ЄС не протягувати руку дружби Росії через голови українців

26 Листопада 2019, 16:47
Закрити

«Я не вірю Путіну і закликаю вас не вірити йому. Кожен раз, колисьхтось з вас думатиме про те, як протягнути руку дружби Путіну через наші голови, пам’ятайте про 13 тисяч загиблих на Донбасі українських захисників», — заявив сьогодні в Страсбурзі на церемонії вручення премії імені Сахарова «За свободу думки» український режисер, колишній в’язень Кремля Олег Сєнцов.

У своєму виступі він зазначив, що Росія не бажає встановлення миру на Донбасі, а хоче поставити Україну на коліна.

Москва, за словами режисера, намагається в своїх інтересах впливати на європейську і світову політику.

Сєнцов заявив, що в країнах Євросоюзу відбуваються багато суперечок навколо майбутнього організації, однак, при всіх внутрішніх проблемах ЄС розвивається і є прикладом для всіх.

Як у нас кажуть, нам би ваші проблеми. У нас все набагато важче. У нас в країні стара корупційна система, Україна зазнає російську агресію і щотижня гинуть наші військові, — сказав він.

Сєнцов закликав ЄС не забувати про українців, які в цей момент можуть зазнавати тортур і несправедливо перебувають в російських в’язницях, і пам’ятати про кримських татар, «яких заарештовують, в будинках яких проходять обшуки».

Колишній політв’язнень також закликав пам’ятати про тих українців, які перебувають в окопах і ризикують «своїм життям за нашу і вашу свободу».

Виступ Сенцова викликав овації.

Пізніше, відповідаючи під час прес-конференції на запитання журналіста, в чому конкретно не можна довіряти Путіну, Сенцов відповів: всьому, що робить президент Росії — «людина, яка пройшла школу ФСБ, підлий і цинічний політик».

Він нагадав, що за два роки до анексії Криму Путін приїжджав до Криму і співав українські пісні, оскільки його влаштовувала політична ситуація в Україні, а коли українці вийшли на Майдан, то вирішив напасти на країну.

Напасти в той момент, коли у нас було практично безвладдя в країні. Підло, нишком. Як можна йому після цього вірити? Як можуть йому вірити британці, коли РФ намагалася вбити у Великобританії свого шпигуна Скрипаля? Вірити Путіну після трагедії з «Боїнгом»?

Сенцов закликав світових лідерів кожен раз при спілкуванні з російським президентом піднімати питання політичних в’язнів, російської агресії в Україні і таким чином чинити на нього тиск.

«Тому що у Путіна є амбіції повернутися в європейську тусовку. Якщо про полонених, про агресію говорити завжди, то це буде працювати», — сказав режисер, відповідаючи на запитання, як домогтися звільнення всіх українських політв’язнів.

Говорячи про присуджену йому премію, Сєнцов заявив, що сприймає її «не як свій особистий приз», а як знак, яким відзначені всі українські політв’язні.

Відмітимо, премію колишньому в’язню Кремля вручив президент Європарламенту Давид Сассолі. Режисер став лауреатом премії в минулому році.

Сенцову вручили премию Сахарова в Европарламенте

Її вручили, коли він голодував в російській в’язниці з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Тоді нагороду замість нього отримали його сестра Наталя Каплан і адвокат Дмитро Дінзе. За традицією, напередодні церемонії на спільне засідання з лауреатом збираються члени трьох комітетів — розвитку, прав людини і міжнародних справ

Премія імені Андрія Сахарова «За свободу думки» — нагорода Європейського парламенту, яку вручають з 1988 року. Назвали її на честь радянського фізика і правозахисника. Лауреатами в різні роки ставали, зокрема, борець з апартеїдом Нельсон Мандела і радянський дисидент Анатолій Марченко.

Як відзначили в Європейській народній партії, яка висунула українського режисера на цю премію, Олег Сєнцов став символом десятків українців, що були незаконно арештовані і засуджені до тривалих термінів російською владою.

23 жовтня Сєнцову вручили спеціальну нагороду Польської кіноакадемії — Орла за «Відвагу і незламність». Нагороду вручив голова кіноакадемії Даріуш Яблонський. Сенцов подякував за нагороду, зазначивши, що свобода є найбільшою цінністю на землі.

Дивитись ще: