«Навчальний рік закінчиться 1 липня, але не для усіх». У МОН розповіли про можливі сценарії навчання в Україні

Новини
Ігор ЗайцевQHA
26 Березня 2020, 16:02
Ігор ЗайцевQHA
26 Березня 2020, 16:02

Навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено законодавством, а саме 1 липня, окрім випускників 11 класів. 

Про це повідомила в.о. міністра освіти науки і України Любомира Мандзій.

Навчальний рік для випускників 11 класу закінчиться тоді, коли наші випускники отримають документ про освіту, – розповіла вона.

Також Мандзій оприлюднила варіанти розвитку подій для 11 класу:

  • Якщо учні повертаються за шкільні парти у травні, це буде означати, що у травні відбудеться пробне ЗНО. А основна сесія ЗНО розпочнеться після 20-ого червня.
  • Якщо повернуться у червні, то МОН теж зможе організувати пробне ЗНО в межах червня до старту основної сесії. 

Зважаючи на попередньо оголошені дати пробного ЗНО на 4 і на 11 квітня, ми розуміємо, що це пробне ЗНО не відбудеться, і Український центр оцінювання якості освіти готує матеріали для випускників, відео ознайомлення процесу проведення ЗНО, – додала Мандзій.

Закінчення цього навчального року залежатиме від закінчення основної сесії ЗНО.

При цьому Мандзій наголосила, що ЗНО у 2020 році буде проведено.

Якщо учні не зможуть повернутися за шкільні парти у червні, то МОН у будь-якому випадку і в липні, і в серпні зможе здійснити і пробну, і основну сесію ЗНО. 

Також вона наголосила, якщо ЗНО розпочнуть в середині серпня, то результати будуть в середині вересня — за таких умов вступна кампанія у виші завершиться у середині жовтня. 

Державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класів буде скасована.

Якщо можливості повернутися у заклади освіти до червня не буде, то на початку наступного навчального року у вересні буде можливість доопрацювати з учнями весь матеріал, який припадав на час карантину. 

Вищі навчальні заклади:

Для студентів вишів не випускних років навчальний рік завершиться так, як і планувалося: екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно у тому графіку, який затвердив виш.

Якщо певні роботи студенти не можуть виконувати дистанційно, то їх перенесуть на наступний навчальний рік. 

"Дистанційно не будуть проведені єдиний державний кваліфікаційний іспит та атестація тих осіб, які здобувають ступені доктора філософії, мистецтва або наук", – додала Мандзій.

Терміни проведення вступної кампанії будуть зміщені.

QHA media повідомляло, що цьогорічне незалежне зовнішнє тестування в Україні не скасують. Єгор Стадний заявляв, що в МОН відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО, єдиного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

МОН з 17 березня запустило онлайн-курси з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Курси транслюватимуться під час карантину на ТК «РАДА» і YouTube-каналі МОН.