Навальному в колонії не передають Коран через «перевірку на екстремізм»

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 18:27
Ірина Требунських
13 Квітня 2021, 18:27

Російський опозиційний політик Олексій Навальний поскаржився на своїй сторінці у Facebook, що в колонії йому відмовляються передати Коран.

Навальний пояснив, що вирішив за час ув’язнення перечитати Коран і Сунну Пророка, щоб стати «чемпіоном Корану серед російських політиків-немусульман».

Я приїхав сюди місяць тому і привіз купу книжок. І замовив купу книжок. Але й досі мені не дали жодної. Тому що всі їхні «треба перевіряти на екстремізм». Це займає три місяці, — написав опозиціонер.

Навальний обурився — «як можна перевіряти Коран на екстремізм?!» — і написав заяву начальнику виправної колонії.

«Я не розумію, що таке перевірка Корану на екстремізм. Який це має вигляд взагалі? Сидить у місті Покров у ВК-2 прапорщик Нечипоренко і перевіряє на екстремізм Священну Книгу півтора мільярда людей. А якщо знайде екстремізм, то заборонить Коран», —зазначив він у документі.

Політик назвав це незаконною та абсурдною практикою, яка ображає не тільки віруючих, а взагалі «будь-яку освічену людину».

Окрім того, Навальний заявив, що має намір подати до суду на ВК-2 у зв'язку із зазначеними діями.

Нагадаємо, російський опозиціонер Олексій Навальний був затриманий співробітниками російської Федеральної служби виконання покарань ввечері у неділю, 17 січня, під час проходження паспортного контролю на виході з московського аеропорту Шереметьєво. Українські й світові лідери звернулися до президента РФ Володимира Путіна із закликом звільнити Навального.

Вже 2 лютого Навального засудили до 2,5 років колонії за звинуваченням у порушенні зобов'язань умовно засудженого у справі косметичної компанії «Ів Роше». З 15 березня він перебуває у колонії № 2 у місті Покров Володимирської області.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що команда російського опозиціонера Олексія Навального запустила сайт «Свободу Навальному», де розмістила карту Росії з окупованим Кримом.

Як повідомляли «Кримські новини», 12 квітня із заходом сонця у мусульман почався священний місяць Рамадан, протягом якого наказано дотримуватися суворого посту.