«Національна автономія кримських татар стане базисом для повернення Криму» — нардеп | QHA media
08 Листопада 2019, 18:53

«Національна автономія кримських татар стане базисом для повернення Криму» — нардеп

Закрити

На сьогодні у світовому порядку денному дуже багато уваги приділяють саме питанням Криму і кримських татар. І Україні потрібно бути готовою до того, що історія з анексією півострова може бути дуже і дуже тривалою.

Про це на міжнародному саміті The Liberty Summit — Kyiv заявив нардеп від партії «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв, повідомляє кореспондент QHA media.

Що може стати базисом для повернення Криму? Кримськотатарський народ. Критично важливо для України підтримати їх і якомога швидше дати їм національну автономію. І це правильно для їхньої самоідентифікації. Щоб (вони могли — прим. ред.) бути господарями своїх рідних земель, — сказав нардеп.

Ар’єв підкреслив, що це складно, а саме питання він назвав «вкрай чутливим». Але при цьому депутат нагадав, що наразі РФ робить в Криму все, що заманеться.

Толерантність європейської спільноти до російських злочинів веде до саморуйнування. Якщо так триватиме й надалі, ігноруватиметься така нечесна ситуація у відношенні Криму і кримських татар, ціною стане корозія європейських цінностей і Європи. Ситуація перед Другою світовою війною була дуже схожа. Ми зобов’язані не допустити її повторення, — резюмував Ар’єв.

У серпні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що одним із шляхів повернення Криму до складу України є визнання на конституційному рівні статусу національно-територіальної автономії півострова.

У той же день президент Володимир Зеленський під час відкриття Єдиного центру кримськотатарської діаспори в столиці Туреччини Анкарі заявив, що Україна не втомиться привертати увагу міжнародної громадськості до репресій в Криму і уважно вивчатиме проблеми кримських татар і переселенців.

Дивитись ще: