Нацбанк випустив першу вертикальну банкноту в Україні

Новини
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 18:00
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 18:00
Фото: УНН

Сьогодні, 26 листопада, Нацбанк випустив першу банкноту з вертикальним дизайном. Як повідомляє пресслужба НБУ, йдеться про сувенірну банкноту на честь Героя України, першого українського космонавта з часів незалежності Леоніда Каденюка.

Розмір сувенірної банкноти становить 80×170 мм, а тираж нараховує 50 тисяч штук.

Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема — оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі (під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються переходи від зеленого кольору до синього), — йдеться у повідомленні.

Основним зображенням лицьового боку сувенірної банкноти є власне портрет Каденюка, а також зображення прапору України і космічного корабля. На зворотному боці зобразили космічний корабель «Колумбія» на тлі планет Сонячної системи.

Придбати першу вертикальну сувенірну банкноту, яка не є платіжним засобом, можна в пунктах продажу НБУ та банків-дистриб’юторів.

Леонід Каденюк у 1997 році здійснив політ на американському космічному шатлі «Колумбія» (місія STS-87) у складі міжнародного екіпажу. Каденюк виконав широкий спектр робіт у рамках спільного українсько-американського експерименту, завданням якого було дослідження впливу мікрогравітації на ріст і розвиток вищих рослин.

Як повідомляли «Кримські новини», 7 жовтня Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету до 100-річчя від дня народження одного з найвідоміших військових льотчиків-асів часів Другої світової війни, національного героя кримськотатарського народу Амет-Хана Султана.