Нацбанк випустив монету до 100-річчя від дня народження Амет-Хана Султана | QHA media

Нацбанк випустив монету до 100-річчя від дня народження Амет-Хана Султана

06 Жовтня 2020, 12:07
Закрити

До 100-річчя від дня народження одного з найвідоміших військових льотчиків-асів часів Другої світової війни, національного героя кримськотатарського народу Амет-Хана Султана Нацбанк вводить в обіг пам’ятну монету. Як повідомляє пресслужба НБУ, монета номіналом у дві гривні буде в обігу вже з 7 жовтня.

Зазначається, що монети з нейзильберу вийдуть тиражем у 30 тисяч.

Амет-Хан Султан здійснив 603 бойові вильоти, особисто збив 30 (один із застосуванням повітряного тарана) і у складі групи — 19 літаків ворога. Від 1946 року — льотчик-випробувач, на рахунку якого тестування понад 100 типів літаків, — йдеться у повідомленні НБУ.

На аверсі зображено літак часів Другої світової війни, під яким дзеркальний абрис збитого ворожого літака. На реверсі монети зображено портрет Султана та роки його життя над символічним зображенням приладу літака.

Як повідомляли «Кримські новини», у травні 2015 року Верховна Рада присвоїла аеропорту Сімферополь ім’я кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана. У 2019 році президент Росії Володимир Путін «присвоїв» міжнародному аеропорту в тимчасово окупованому Сімферополі нове ім’я художника-мариніста Івана Айвазовського.

Лідер кримськотатарського народу  Мустафа Джемілєв заявив, що перейменування назви сімферопольського аеропорту не має жодного значення, оскільки після деокупації йому повернуть ім’я Амет-Хана Султана.

Дивитись ще: