Наслідки локдауну: в Україні можливе значне падіння ВВП у першому кварталі

Новини
Хельга Полтавка
11 Січня 2021, 18:12
Хельга Полтавка
11 Січня 2021, 18:12

У Мінекономіки прогнозують, що за підсумком першого кварталу 2021 року падіння ВВП може досягти 3%.

Про це йдетьсяв огляді економічної активності, опублікованому на сайті відомства.

До ухвалення рішення щодо карантину «вихідного дня» у листопаді 2020 року та введення чергового локдауну в січні 2021 року, Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП у першому кварталі 2021 року.

Наразі ж, враховуючи зменшення запасу міцності більшості видів економічної діяльності (ВЕД) (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов функціонування протягом 2020 року, очевидним є отримання за підсумком кварталу падіння ВВП, що може досягти 3%, — заявили у Мінекономіки.

У відомстві прогнозують, що, у разі непогіршення ситуації з рівнем захворюваності та невпровадження надалі жорсткіших обмежень, починаючи з другого кварталу і до кінця 2021 року економіка вийде на позитивну динаміку.

«Наразі ситуація з рівнем захворюваності в Україні свідчить, що продовження карантинних обмежень у першому кварталі 2021 року з жорсткими обмеженнями у січні є неминучим. Проте все ще залишається високим ризик наступної хвилі пандемії, що потягне за собою подальші карантинні обмеження як в Україні, так і у світі (у тому числі неефективність вакцинації)», — йдеться в огляді.

При цьому, за підсумками січня-листопада 2020 року, Мінекономіки оцінює падіння ВВП на 4,7% до відповідного періоду 2019 року.

Світовий банк очікує зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3%, жовтневі прогнози були вдвічі меншими — 1,5%.

Нагадаємо, з 8 січня в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження для протидії розповсюдженню коронавірусу. Вони діятимуть до 24 січня.

Як повідомляли «Кримські новини», у МОЗ прокоментували введення жорсткого локдауну і розповіли про динаміку COVID-19 в Україні.