«Наші дипрадники підготують наступну «нормандську зустріч» на вищому рівні» — Макрон після розмови з Путіним

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
20 Серпня 2019, 14:22
Ігор ЗайцевQHA
20 Серпня 2019, 14:22

Президент Франції Еммануель Макрон під час спільної зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним з пресою у Борм-ле-Мімоза, на півдні Франції, висловив надію, що вдасться знайти нову динаміку у врегулюванні ситуації на Донбасі.

Зокрема, президент Франції зазначив, що президент України Володимир Зеленський здійснив "декілька короткострокових заходів" з метою зміни ситуації на Донбасі.

Необхідно відзначити, що є з боку Зеленського низка мужніх кроків, вчинків у цьому конфлікті, який триває вже п'ять років, і який просто призвів до того, що цивільне населення живе у жахливих умовах, — сказав президент Франції.


Макрон заявив, що за декілька днів буде проведена зустріч дипрадників для того, щоб підготувати наступну «нормандську зустріч» на вищому рівні.

"Ми маємо проводити саміт «нормандської четвірки» за умови, якщо будуть дійсно досягнуті відчутні результати, а не зустріч заради зустрічі. І ми обговоримо усі ті кроки, які ми можемо реалізувати з кожного боку. За декілька днів буде проведена зустріч наших дипрадників для того, щоб підготувати наступну «нормандську зустріч» на вищому рівні".

Також Макрон зазначив, що можливість повернення до формату G8 і "реанімації" відносин між Росією і ЄС залежить від прогресу у врегулюванні "української кризи".

Повернення до "вісімки", як і повернення до позитивних відносин між Росією та ЄС, лежать через рішення конфлікту в Європі, — сказав Макрон.

QHA media повідомляло, що 7 серпня у телефонному режимі Еммануель Макрон підтримав ініціативу голови української держави Володимира Зеленського провести зустріч лідерів країн «нормандської четвірки». Він пообіцяв зв'язатися з президентом РФ Володимиром Путіним і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб узгодити цю ініціативу.