Намагався приховати окупацію — обвинувачення проти ексдепутата АРК скеровано до суду

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 17:47
Ірина Требунських
02 Березня 2021, 17:47

До суду скеровано обвинувальний акт щодо колишнього депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання, якого звинувачують у держзраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Про це інформує прокуратура АРК.

Обвинувачений спільно з іншими депутатами ВР АРК у 2014 році зрадив присязі на вірність України і проголосував за ухвалення низки постанов задля легітимізації окупаційних дій Росії.

Продовжуючи дії, спрямовані на підтримання окупації півострова та всупереч постанові про припинення повноважень депутатів парламенту автономії, 17.03.2014 року депутати проголосували за прийняття постанови «О независимости Крыма» та «О правопреемстве Республики Крым», — йдеться у повідомленні.

Цими рішеннями обвинувачений спільно з іншими депутатами намагалися приховати окупацію півострову Крим Збройними силами РФ та створити враження легітимності дій Росії.

Якщо провину обвинуваченого буде доведено у суді, то ексдепутату загрожує від 7 до 15 років позбавлення волі.

«Загалом з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим на момент окупації півострова, 87 — повідомлено про підозру, до суду скеровано 69 обвинувальних актів», — уточнюють в прокуратурі АРК.

Раніше прокуратура Криму повідомила про підозру депутату Верховної Ради АРК VI скликання, якого підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Як повідомляли «Кримські новини», у Києві розглянуть апеляційну скаргу на вирок колишньому депутату Верховної Ради АР Крим Василю Ганишу.