Найбільше від порушень прав страждають кримські татари і українці — ЮНЕСКО

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Січня 2021, 17:02
Ірина Требунських
23 Січня 2021, 17:02

Найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини, є кримські татари та українці, що піддаються значному тиску з боку окупаційної «влади». Такий висновок опублікований у «Моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» від ЮНЕСКО, передає міністерство закордонних справ України.

Дані, зібрані Україною та міжнародними організаціями, свідчать про подальше погіршення ситуації із правами людини в тимчасово окупованому Криму.

Дії окупаційної «влади» суттєво загрожують свободі поглядів, совісті та релігії, праву на мирні зібрання та об'єднання, свободі ЗМІ та доступу до інформації, мовним і культурним правам, — наголошується у висновках.

В результатах моніторингу вказується і на нанесення окупаційною «владою» шкоди культурним цінностям, що належать Україні і знаходяться на окупованій території, а також на природоохоронну спадщину  через незаконні рішення про зміну статусу природних заповідників.

«Це є важливим інструментом протидії агресивній політиці Росії та елементом консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму», — зазначила перша заступниця голови МЗС України Еміне Джеппар.

Передбачається, що за результатами моніторингу генеральна директорка ЮНЕСКО представить наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму на 212-й сесії Виконавчої ради.

Нагадаємо: ЮНЕСКО здійснила низку місій до України для моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму у сферах науки і інформації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг у сфері культури і культурної спадщини.

«Кримські новини» інформували, що постійна делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЕ) ініціювала проведення дебатів про порушення Росією прав людини в тимчасово окупованому Криму.