Найбагатший у світі, наймолодший і найстарший астронавти летять у космос

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 12:36
Тетяна Нікішина
20 Липня 2021, 12:36

Сьогодні, 20 липня, компанія Blue Origin планує здійснити перший пілотований суборбітальний політ ракетної системи New Shepard з американським мільярдером Джеффом Безосом, а також трьома космічними туристами на борту.

Старт ракети запланований на восьму ранку за місцевим часом з об'єкта Launch Site One у Техасі (о 16:00 за Києвом).

20 липня компанія Blue Origin здійснить 16-й запуск ракети New Shepard у космос, і перший з астронавтами на борту, — повідомили в компанії напередодні пуску.

Космічний політ приурочений до чергової річниці першої висадки американських астронавтів на Місяць, що є символічним особисто для Безоса, який з п’яти років мріяв побувати у космосі. Крім того, назва ракетоносія New Shepard походить від прізвища астронавта Алана Шепарда, який здійснив перший суборбітальний політ у травні 1961 року.

Разом із Безосом у капсулі перебуватимуть три пасажири: його брат Марк Безос, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк, а також 18-річний Олівер Деймен — випускник школи з Нідерландів. Таким чином, цей політ має стати двічі «рекордним» — за віком наймолодшого й найстаршого астронавтів, які підніматимуться в космос.

Сама подорож триватиме близько 11 хвилин, три з яких космічні туристи проведуть у невагомості. Очікується, що апарат New Sheppard доставить астронавтів на висоту близько 100 кілометрів, яка вважається умовним кордоном космосу.

Відомо, щоб отримати право на політ, вага туриста повинна бути в межах 50-109 кілограм, зріст — від 152,4 до 193 сантиметрів. Кандидат в астронавти має бути у хорошій фізичній і психологічній формі. Квиток на VSS Unity коштує 250 тисяч доларів, на New Shepard — 500 тис.

Довідка. New Shepard — система для комерційних суборбітальних польотів з двигуном BE-3PM на паливній парі LOX/LOH (тяга 489 кН). Складається з одноступінчастої багаторазової ракети і пасажирської капсули об'ємом 15 метрів кубічних, розрахованої на шість осіб. Зроблені з декількох шарів міцної прозорої плівки, ілюмінатори пропускають 92% видимого світла. Майже 18-метрова New Shepard автономна і не управляється пілотами/інженерами із Землі. Оснащена системою аварійного порятунку екіпажу. Розробку розпочато у 2006 році. Для космодрому компанія придбала 770 квадратних метрів землі у Техасі.

Як повідомляли «Кримські новини», перший космонавт України, людина-легенда Леонід Каденюк з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському шатлі «Колумбія» місії STS-87. Під час польоту проводив біологічні експерименти, які були пов'язані з рослинами.