Наголосували: коаліція призначила міністра енергетики, якого пов’язують з Деркачем

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Квітня 2021, 14:46
Тетяна Нікішина
29 Квітня 2021, 14:46

«Слуга народу», ОПЗЖ та «Батьківщина», а також дві депутатські групи «Довіра» і «За майбутнє» підтримали кандидатуру віцепрезидента «Енергоатома» Германа Галущенка на посаду міністра енергетики.

Під час обговорення кандидатури на посаду міністра енергетики Галущенка, якого ЗМІ пов‘язують з оточенням народного депутата Андрія Деркача, Юлія Тимошенко з трибуни Верховної Ради підтримала віцепрезидента «Енергоатома».

Лідерка «Батьківщини» у березні цього року заявила, що «пропозиція про коаліцію у Верховній Раді «залишається на столі» у партії «Слуга народу».

Загалом за Галущенка віддали свої голоси 227 «слуг», 20 депутатів із ОПЗЖ, 17 — з «Батьківщини» , 19 — група «Довіра», 14 — група «За майбутнє», вісім — позафракційних.

Коли я вперше почув про можливе призначення міністром енергетики Галущенка — подумав, що це жарт. У нас же ніби деолігархізація на марші. А міністром призначають людину, за керівництва якої державний «Енергоатом» продавав електроенергію олігархам значно, часом вдвічі дешевше, за ринок. Наприклад, лише за один тиждень на цій схемі «Енергоатом» подарував кампаніям Ахметова і Коломойського наших 65 мільйонів гривень, — цитує BBC Україна керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна.

Ця людина повинна сидіти у в’язниці за державну зраду через низку кримінальних справ НАБУ щодо продажу електроенергії за заниженими цінами, — говорить народний депутат Гео Лерос.

«BBC Україна» нагадує, що раніше Лерос також заявляв про зв’язки Галущенка з депутатом Андрієм Деркачем.

Дуже багато президент Зеленський нам розповідає зараз про деолігархізацію. А нам пропонують людину олігарха Деркача на посаду міністра енергетики України. Мало того, що олігарха, а й людини, яка американською владою й американською розвідкою визнана агентом російського впливу — Деркача, який є випускником Вищої школи КДБ у Москві. І ми сьогодні на ключову галузь, яка є в державі, яка забезпечує енергетичну безпеку держави, ставимо таку людину, — заявив народний депутат Олексій Гончаренко.

Зеленський призначає на ключові посади в уряді людей олігархів та агентів Кремля

🇺🇦💪Ніяких російських агентів на чолі Міністерства енергетики!Ми рік прожили без легітимного міністра енергетики, було декілька спроб і тепер наша чергова спроба – це Галущенко, віце-президент «Енергоатому». Я дивуюся, яка фантастика в нашій державі. У нас соціальний ліфт працює дуже цікаво: якщо ти не впорався зі своєю роботою, то отримай підвищення. Дуже багато президент Зеленський нам розповідає зараз про деолігархізацію. Як відомо у будь-якому розслідуванні головне – не вийти самому на себе. Ось ми бачимо, що нам пропонують абсолютно людину олігарха Деркача на посаду міністра енергетики України. Мало того, що олігарха, а й людину, яка американською владою і американською розвідкою визнана агентом російського впливу – Деркача, який є випускником Вищої школи КДБ у Москві. І ми сьогодні на ключову галузь, яка є в державі, яка забезпечує енергетичну безпеку держави ставимо таку людину. Схаменіться вже. Ви бороните національну безпеку чи ні? Чи ви тільки «грабь награбленное» через Раду національної безпеки і оборони?Це черговий раз свідчить, що у нас немає ні міністра охорони здоров’я, ні прем’єр-міністра, нікого. У нас на всіх посадах одна людина – це Володимир Зеленський. Він особисто розставляє всіх цих хлопців і дівчат тільки з однією метою, щоб вони були абсолютно слухняні йому. Фаховість, патріотизм немає жодно значення. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко з трибуни парламенту. 📌 Друзі, підписуйтеся на офіційні канали партіїTelegram👉 bit.ly/2KOngQhInstagram👉 bit.ly/34ZDz6HTwitter👉 bit.ly/33Uld4FYouTube👉 bit.ly/2GZgFTE

Posted by Європейська Солідарність on Thursday, April 29, 2021

Нагадаємо, Галущенко працював в «Енергоатомі» під керівництвом Деркача, який опинився під санкціями уряду США. Американці звинуватили його у тому, що він «агент Росії».

Згідно з даними декларації Галущенка, новопризначений міністр енергетики задекларував 5,145 млн грн доходів за минулий рік, найбільшу частку з яких склали гонорари від Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торговій палаті.

Як повідомляли «Кримські новини», Офіс Директора національної розвідки — орган який координує всі розвідструктури США — опублікував офіційний звіт про втручання іноземних держав у президентські вибори в Америці. Частина цього звіту виявилася присвячена Україні.

Зокрема, у звіті зазначено, що публікація «плівок ПорошенкаБайдена» через народного депутата Андрія Деркача координувалася російськими спецслужбами з метою дискредитації Джо Байдена і що в цій кремлівській спецоперації брали участь інші українці, названі в звіті частиною російської мережі впливу, які поширюють ці наративи.