«Нафтогаз» збільшив ціну на газ для населення на 50%, НКРЕКП повернула «Роттердам+». То вже «покращення»?

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
17 Червня 2021, 13:56
Тетяна Нікішина
17 Червня 2021, 13:56

ТОВ «Газопостачальна компанія» Нафтогаз України» збільшила ціну на газ для населення в рамках тарифу «Місячний» на 50% до 11,94 гривні за кубічний метр на червень порівняно з річною ціною.

Про це повідомив директор з комунікацій «Нафтогазу» Максим Білявський.

Ціна газу в тарифному плані «Місячний» у червні становить 11,94 гривні/куб. м, у той час як клієнти газопостачальної компанії «Нафтогаз України» у рамках річного тарифного плану «Фіксований» мають одну з найбільш вигідних цін на газ — 7,96 гривні/куб. м, — сказав він.

Білявський додав, що перехід на тариф «Місячний» здійснюється тільки за бажанням клієнта.

Крім того, за його словами, «Нафтогаз» працює над створенням сезонного тарифу з можливістю рівномірних плат.

Нагадаємо, 7 квітня НКРЕКУ зобов'язала постачальників газу надати річний тариф на газ для населення з 1 травня.

З 1 серпня 2020 року в Україні втратило чинність положення про накладення спеціальних обов'язків (ПСО) на Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» з продажу газу населенню і запущений ринок газу для побутових споживачів.

Окрім того, стало відомо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП, — прим. ред.), затвердила цінові обмеження на рівні останніх чинних при «Роттердам+».

Про це в Facebook повідомив колишній глава НКРЕКП Дмитро Вовк.

Нагадаємо, що розслідування справи «Роттердам+» тривало понад чотири роки.

Сухою юридичною мовою — НКРЕКП затвердила цінові обмеження на рівні останніх діючих цін при «Роттердам +» (у березні-травні 2019 року) плюс інфляція цін виробників за два роки. Коли встановили «Роттердам+» в газі за Зеленського або «Роттердам+» на бензин та дизель, хтось міг сказати, що це начебто «інше», але коли це чітко на електроенергію, то коментарі зайві, — йдеться у повідомленні.

НКРЕКП повернула «Роттердам+», тепер НАБУ пора закривати «розслідування», — підсумував Вовк.

НКРЕКП сьогодні ПОВЕРНУЛА «Роттердам+», тепер НАБУ пора ЗАКРИВАТИ «розслідування»Сухою юридичною мовою - НКРЕКП...

Posted by Вовк Дмитро Володимирович on Wednesday, June 16, 2021

Нагадаємо, в квітні 2016 року НКРЕКП розпочало застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, яка впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів (постанова №289 від 3 березня 2016 року). Порядок, зокрема, визначає ціну вугілля за формулою «вартість в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну». САП і Національне антикорупційне бюро України в 2019 році повідомили про підозру низці осіб, зокрема ексглаві НКРЕКП Дмитру Вовку і співробітникам групи «ДТЕК».

20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу «Роттердам+» через відсутність у ньому складу злочину. Першого разу справу закрили ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року. Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і Вищим антикорупційним судом України.

8 червня 2021 року стало відомо, що НАБУ відмовилося від претензій до прокурора САП, що закрив справу «Роттердам+». Як результат — ВАКС закрив справу.

За цей період (чотири роки розслідування, — прим. ред.) було проведено понад 10 державних і міжнародних експертиз, усі вони підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули. Відповідно, під час розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.

Як повідомляли «Кримські новини», ухвалене урядом рішення щодо звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу» є юридичною маніпуляцією. Так у національній акціонерній компанії прокоментували кадрові рішення Кабміну.