Надання статусу учасника бойових дій контролюватимуть ретельніше

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 13:52
Тетяна Нікішина
10 Червня 2021, 13:52

Міністерство у справах ветеранів вдосконалить механізм надання статусу учасника бойових дій (УБД) ветеранам, які брали участь в АТО/ООС.

Про це міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла у Житомирі під час зустрічі з ветеранами.

Є непоодинокі факти військового туризму, коли люди приїжджають в АТО на три дні, а потім отримують статус УБД. Так було, до речі, не тільки в АТО, а й у міжнародних операціях, як приклад, приїзд в Ірак на три дні й отримання статусу УБД. Це все питання нас із вами, нашої гідності і наших цінностей. Для мене ветеран і захисник — це той, хто є носієм справжніх людських цінностей і гідності, — зазначила Лапутіна.

За її словами, при міністерстві діє комісія, яка надає статус учасника бойових дій добровольцям. До її складу входять представники правоохоронних органів, СБУ, інших відомств і громадських ветеранських організацій. Проте комісія не має інструментів розслідування і перевірки справжності документів.

Прийнятий закон, щоб надавати статус УБД добровольцям. Я його дуже підтримую, бо саме добровольці першими дали відсіч в умовах відсутності армії. Їм сім років не давався статус, зараз він є. Ми як міністерство надаємо його тим, хто брав участь у складі добровольчих підрозділів в Антитерористичній операції. Зараз це дається за трьома свідченнями побратимів. Перевірити, наскільки вони справжні, дуже складно, і міністерство не має таких інструментів, — додала міністр.

Аби вдосконалити механізм, міністерство звернулося до МВС та СБУ, щоб до складу комісії включили представників департаменту спецрозслідувань, які мають інструменти перевірки надання статусу УБД.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 березня 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях під Києвом відправилися перші добровольці. Так був сформований резервний батальйон Нацгвардії, який складався з 570 добровольців з «Самооборони Майдану», які потім поїхали на Донбас боронити територіальну цілісність України.