Начебто «через повінь» — Росія знову нарощує військову присутність в Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 17:21
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 17:21

Президент держави-агресора Росії Володимир Путін доручив Міноборони РФ посилити військову присутність в тимчасово окупованому Криму. Про це розповів міністр оборони Росії Сергій Шойгу, передає кремлівське видання «ТАСС».

При цьому окупанти стверджують, що тисячі російських військових перекинуть до українського півострова начебто задля допомоги мешканцям, які постраждали від повіні.

За дорученням Путіна міністр оборони Росії Сергій Шойгу дав указівки щодо нарощування угруповання, задіяного для надання допомоги жителям Криму, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації, викликаної тривалими опадами, — заявили в Мінобороні РФ.

У силовому відомстві держави-окупанта повідомили, що наразі до Криму перекинули 21 тисячу військових і 1367 одиниць техніки «задля допомоги» мешканцям міст, де сталася повінь.

Слід зазначити, що повінь сталася у Ялті та Керчі. Станом на 2014 рік населення Ялти складало 78 200 людей, а в Керчі станом на 2013 рік — 146 559 людей. Таким чином, окрім співробітників окупаційних «міністерства з надзвичайних ситуацій» та силових «відомств», які зобов’язані боротися з наслідками стихії на місцях, Росія направила у два міста начебто «для допомоги мешканцям» додатково таку кількість своїх військовослужбовців, яка складає приблизно 10% від загального населення цих двох міст.

Нагадаємо, внаслідок сильних дощів у тимчасово окупованому Росією Криму 17 червня затопило Керч і прилегле село. Окупанти при цьому закликали мешканців Керчі не пити водопровідну воду.

У ніч на 18 червня у результаті рясних опадів затопило окуповану Велику Ялту. Окупанти повідомили про одного загиблого та одну жінку, яка пропала безвісти.

«Кримські новини» інформували, що під час зустрічі з прем'єром Канади Джастіном Трюдо президент України Володимир Зеленський нагадав, що Росія майже не проводила відведення від українських кордонів, адже зі 105 000 російських військових лише 11 тисяч пішли назад.