На ядерному об'єкті в Ірані пролунав вибух. Підозрюють теракт

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Квітня 2021, 11:13
Тетяна Нікішина
12 Квітня 2021, 11:13

На ядерному об'єкті Натанз в Ірані стався «терористичний акт», який спричинив відключення електроенергії у всьому комплексі.

Про це повідомив керівник ядерної галузі Ірану Алі Акбар Салехі. При цьому він заявив, що це був «саботаж», але не назвав винних у ньому.

Ядерний об'єкт постраждав на наступний день після того, як там представили нове обладнання для збагачення урану.

Однак ізраїльські ЗМІ, посилаючись на джерела у розвідці, заявили, що це — результат ізраїльської кібератаки.

Офіційно Ізраїль не коментував цей інцидент, але останніми днями з його боку лунали попередження щодо ядерної програми Ірану.

У суботу президент Ірану Хасан Рухані відкрив нові центрифуги у комплексі Натанз на церемонії, що транслювалася в прямому ефірі. Центрифуги — це пристрої, необхідні для виробництва збагаченого урану. Його можуть використовувати для виробництва реакторного палива і для ядерної зброї.

Це було ще одним із порушень зобов'язань Ірану за угодою, яка дозволяє країні виробляти та зберігати лише обмежену кількість збагаченого урану. Цей уран має використовуватися лише у виробництві палива для комерційних електростанцій.

Деякі країни вважають, що Іран хоче розвивати ядерну енергетику, оскільки має намір побудувати ядерну бомбу. Іран це заперечує.

У той же час розвідка США заявила, що аварія на ядерному об'єкті в Ірані (місто Натанз) сталася внаслідок вибуху, який нібито організував Ізраїль.

Про це повідомляє The New York Times.

Збиток був нанесений потужним вибухом, ним повністю зруйнувало незалежну внутрішню енергосистему, що добре охороняється, яка забезпечує роботу підземних центрифуг, що збагачують уран, — йдеться в повідомленні.

При цьому розвідники відзначають роль ізраїльської сторони в цій атаці, яку називають навмисне спланованою. За словами розвідників, на відновлення роботи в Натанзі може знадобитися не менше 10 місяців.

Як повідомляли «Кримські новини», на тлі загальної ескалації на південно-східних рубежах України рівень російської загрози посилився не лише на суходолі, але й з моря. Днями Росія почала перекидання з Каспію до Азову щонайменше десятка катерів, які полегшують десантування на берег з малих глибин. Загроза десантних операцій проти українського узбережжя Азову зростає.