«На турецьких безпілотниках встановлять українські двигуни» — Байрактар

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 13:
Халюк Байрактар. Скріншот
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 13:

Турецька компанія Bayrak Makina, яка спеціалізується на військовому виробництві, використовуватиме українські комплектуючі. Про це в ефірі телеканалу «Дім» повідомив генеральний директор компанії Халюк Байрактар.

Він пояснив, що компанія підписала угоду про співпрацю з Україною ще у 2018 році. Наразі двигуни українського виробництва встановлюють в турецьких безпілотних летальних апаратах (БПЛА) Akinci.

Ударний безпілотник Akinci оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз в світі володіють буквально дві-три країни. Це безпілотник, який здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах. Технології авіаційної промисловості України знаходяться на найвищому рівні, на рівні світових стандартів, — заявив Байрактар.

В найближчих планах турецької компанії — встановити українські двигуни на всі БПЛА виробництва Bayrak Makina.

Гендиректор турецькій компанії додав, що Туреччина готова до співпраці, якщо українська сторона захоче виготовляти подібні БПЛА. «Безумовно, для країн, які зіткнулися з проблемою захисту, збереження своєї територіальної цілісності, продукція нашого підприємства і ці технології є стратегічно важливими», — запевнив Байрактар.

Раніше, 26 січня підписано договір, згідно з яким Україна придбає комплекси безпілотних літальних апаратів з покращеними характеристиками, які виготовлені турецькою компанією Baykar Makina. 

Нагадаємо, раніше віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що Україна хоче розмістити у себе виробництво турецьких безпілотних літальних апаратів Bayraktar.

Як повідомляли «Кримські новини», у створенні сучасної військової техніки українські підприємства активно співпрацюють з такими турецькими компаніями, як «Aselsan», «Rocketsan», «Havelsan», MKEK, «Delta Defense», «Baykar Makina».