На тлі зупинки «Турецького потоку» — Росія на 50% збільшила транзит газу територією України | QHA media
Цифри
30 Червня 2020, 18:42

На тлі зупинки «Турецького потоку» — Росія на 50% збільшила транзит газу територією України

Закрити

У червні транзит газу південним маршрутом газотранспортної системи (ГТС) України склав 26,5 мільйонів кубометрів, що на 50% перевищує показники травня. Про це повідомляє пресслужба оператора ГТС.

Якщо порівняти червневі показники з травнем, то показники газотранспортування збільшилися в чотири рази.

Причиною цьому в ГТС України називають планову п’ятиденну зупинку на ремонт газогону «Турецький потік» з 23 червня. У цей період середній режим прокачки трансбалканським напрямком збільшився з 0,2 млн до чотирьох мільйонів кубометрів газу на добу.

Це доводить, що ГТС України є важливою для безперебійного постачання газу в країни Південної Європи. Адже розгалужена система української ГТС робить її гнучкою, на відміну від «Турецького потоку» або іншого обхідного газогону, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що із запуском на початку 2020 року «Турецького потоку» «Газпром» припинив повноцінне використання потужностей ГТС України для транзиту до Туреччини і Балкан. Водночас, залежність винятково від «Турецького потоку» несе великі ризики для країн Південної Європи, оскільки у разі його зупинки або поломки, постачання газу для цього регіону може зупинитися.

Як повідомляли «Кримські новини», 8 січня у Стамбулі відбулася офіційна церемонія запуску газопроводу «Турецький потік», який постачатиме російський газ для турецьких споживачів, а також для країн Південної та Південно-Східної Європи.

Президент США Дональд Трамп 20 грудня 2020 року підписав щорічний оборонний бюджет країни, який містить військову допомогу Україні на суму 300 мільйонів доларів і санкції проти російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Також забороняється військове співробітництво з РФ.

Дивитись ще: